Поліцейські закликають усіх учасників дорожнього руху бути уважними та обережними на дорогах і згадати жести регулювальників
Адже нині поліцейські часто регулюють дорожній рух на перехрестях, де через вимушені тимчасові відключення електроенергії не працюють світлофори.
Нагадаємо, що сигналами регулювальника є положення його корпуса тіла, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які регламентуються пунктом 8.8 ПДР.
- Якщо регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям або спиною до вас, руки його розведені вбік, опущені донизу, або зігнута перед грудьми права рука з жезлом (червоним диском) вліво, то рух заборонено в усі сторони. Це положення регулювальника прирівнюється до червоного сигналу світлофора згідно з пунктом 8.8 (а) ПДР.
- Якщо регулювальник стоїть обличчям до вас, його права рука, що тримає жезл (червоний диск), витягнута вперед, тобто до вас, то рух заборонено прямо, а праворуч — рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч, про що свідчить пункт 8.8 (б) ПДР.
- Якщо ж рука регулювальника з жезлом піднята вгору, він стоїть до вас будь-яким боком, то цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає «Увага!» і жовтий сигнал світлофора. Транспортні засоби та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено – пункт 8.8 (в) ПДР.
- Якщо регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом, то їхати дозволяється у будь-якому напрямку: праворуч, ліворуч, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора - пункт 8.8 (б) ПДР.
- Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашого транспортного засобу, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнута перед грудьми права рука, тоді можна їхати прямо або праворуч, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал, згідно з пунктом 8.8 (а) ПДР, означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту.
Важливо пам’ятати, що коли поліцейський регулює дорожній рух на перехресті, його жести мають пріоритет над сигналами світлофора та відповідними дорожніми знаками.
Також зауважимо, що у випадку вимкнення світлофорів та відсутності регулювальника, починають діяти правила керування за дорожніми знаками та правилом «правої руки» – хто праворуч на перехресті, той їде перший.
Водночас закликаємо водіїв зменшувати швидкість руху перед пішохідними переходами, аби мати змогу вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки, а пішоходів – перетинати проїзну частину дороги виключно у визначених для цього місцях, впевнившись у відсутності транспорту, що наближається, або у тому, що водії вас помітили і пропускають. Також у темну пору доби обов’язково кріпіть на себе світловідбиваючі елементи або користуйтеся ліхтариками, щоб бути помітними для водіїв.
Пам’ятайте, що безпека на дорозі – це спільна відповідальність водіїв і пішоходів.