Опалювальний сезон у громадах Ізмаїльського району: чого очікувати в умовах відключень енергопостачання

Опалювальний сезон у громадах Ізмаїльського району: чого очікувати в умовах відключень енергопостачання

Нещодавно ми розповідали про те, як готуються до осінньо-зимового періоду Ізмаїльська та Кілійська громади. Слід зазначити, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну, підготовка до цього періоду стала складнішою, адже тепер слід бути готовими й до можливих довготривалих відключень електроенергії, що може впливати зокрема на наявність тепло- та водопостачання. Для деяких громад проблема відключення світла стала гострішою, ніж для інших, у тому числі через те, що не усі громади є газифікованими, як, наприклад, вищезгадана Кілійська, або ж не мають можливості забезпечувати безперебійне водопостачання в умовах відключень. Про те, у якому становищі опиняються інші громади району журналістка інформаційної агенції «Юг.Today» дізнавалася від представників місцевих влад.

У Ренійській громаді міський голова Ігор Плєхов пояснив ситуацію дуже коротко: усі населені пункти є газифікованими, а нагальні потреби, зокрема – водопостачання, у разі відключень електроенергії будуть забезпечуватися за допомогою генераторів.

Суворовська громада не газифікована. Жителі обігрівають свої приватні будинки твердим паливом. Що стосується закладів соціальної сфери – котлами на твердому паливі опалюються 12 закладів, з яких три використовують альтернативне паливо, а один має пічне опалення. Для обігріву інших закладів використовують електричні обігрівачі. Як зауважив голова громади Олег Босікевич, враховуючи, що внаслідок збройної агресії рф проти України, об’єкти енергетичної інфраструктури постійно опиняються під ударами, заклади соціальної сфери громади були оснащені генераторами та забезпечені пальним на випадок знеструмлення. На даний час жодний об’єкт у громаді не віднесений до переліку критичної інфраструктури, енергоживлення якої не підлягає обмеженням. Тому під час відключень без світла залишається вся громада. Централізоване питне водопостачання у населених пунктах Суворовської громади відсутнє – єдиним джерелом питної води для мешканців залишаються колодязі та бювети.

На території Суворовської громади облаштовано два пункти незламності, один з яких розташований в адмінбудівлі Суворовської селищної ради, інший – в Кирничанському ліцеї. Також, у кожному старостинському окрузі під час зниження температури повітря або у разі відсутності електропостачання через ворожі атаки працюватимуть пункти обігріву.

Як розповів керівник управління житлово-комунального господарства (УЖКХ), капітального будівництва, дорожнього господарства та інвестицій Петро Делігіоз, жителі Саф’янівської громади також здебільшого мешкають у приватних будинках і не мають централізованого теплопостачання – використовують індивідуальне опалення. Близько половини населених пунктів газифіковані, інша половина використовує тверде паливо. Тривала відсутність енергопостачання у питанні опалення не є критичною, проте є і окремі випадки.

Щодо закладів охорони здоров’я та освіти, то опалення здійснюється або твердим паливом, або ж вони газифіковані. Слід зазначити, що стаціонарні відділення КНП Саф’янівської сільської ради «Центральна районна лікарня» знаходяться в місті Ізмаїл та, як об’єкт критичної інфраструктури, не зазнають обмежень в енергопостачанні та мають генератори, на випадок блекаутів. Наразі також продовжують працювати над забезпеченням усіх комунальних підприємств генераторами, зокрема – водоканалів. Громада декілька разів подавала запити, щоб об’єкти охорони здоров’я та комунальні підприємства, що забезпечують водопостачання, внесли у перелік критичної інфраструктури, та, як результат, не обмежували енергопостачання. Як і в інших громадах, це питання має визначити обладміністрація. Важка ситуація з водопостачанням: при відсутності світла – відсутня і вода, і навіть за умови роботи генераторів, повністю закрити цю потребу – складно.

На випадок необхідності підзарядити пристрої або в холодну пору зігрітися можна у чотирьох пунктах незламності та 12 пунктів обігріву, вони є у кожному старостинському окрузі.

Зазначимо, що ситуацію, яка складається у Вилківській громаді на сьогодні, місцева влада не прокоментувала. Відомо, що згідно з рішенням виконкому від 30 квітня поточного року, у громаді у рамках підготовки до осінньо-зимового періоду було заплановано забезпечення, в першу чергу, об’єктів соціальної сфери та водопровідно-каналізаційного господарства автономними джерелами енергопостачання у випадку відключення від електропостачання. Також передбачалося забезпечення своєчасного укладання комунальними підприємствами договорів на постачання твердого палива та інших видів енергоносіїв, а також закупівлі паливно-мастильних матеріалів, запасних частин та іншого обладнання. Зокрема мова йшла й про перевірку готовності пунктів незламності. Крім того, нещодавно у пресслужбі Ізмаїльської РВА повідомляли про проблему щодо врегулювання графіків електропостачання та пошуку альтернативних джерел енергопостачання у громаді. Також були згадані наступні питання, які потребують вирішення: безперебійна подача води на місто Вилкове, ремонт водопровідних мереж, відключення електроенергії на водонапірній вежі, подача води на житлові багатоквартирні будинки й ремонт очисних споруд.

Амєлія МИЙНОВА, фото – ілюстративне

Джерело: yug.today



Загрузка...