Не підходь, не чіпай, телефонуй 101: як екстрені служби намагаються не допустити повторнення трагедії
3 липня у селі Стара Некрасівка Ізмаїльського району трапилась трагедія: 15-річний підліток знайшов невстановлений вибухонебезпечний предмет, приніс його додому та спробував розібрати, що спровокувало вибух. На жаль, хлопець загинув на місці, про що ми повідомляли раніше. Рятувальники ДСНС та представники Ізмаїльського районного відділку поліції разом зі старостою села провели кампанію, щоб населення ще раз згадало правила поведінки зі знахідками військового часу.
Зокерма, надзвичайники та міська влада наголошують, що є єдиний алгоритм дій у разі виникнення вибухонебезпечних предметів – не підходь, не чіпай, телефонуй 101. І це працює: на жаль, через широкомасштабне вторгнення навіть на Ізмаїльщині, де не було активних бойових дій, є вибухонебезпечні предмети. Щоб їх ліквідувати, відповідним фахівцям треба знати, де саме знаходиться такий предмет та вирушити на його ліквідацію – подібні випадки вже траплялись.
Повідомити про “знахідку” завжди можна або за номером 101, або за номером 102: рятувальники та поліція прибудуть максимально швидко, перевірять предмет та у випадку його небезпеки для населення знешкодять його.
Категорично не можна наближуватись до таких предметів, а тим паче – торкатися чи рухати їх, намагись розібрати, знешкодити чи самостійно здетонувати. Слід також забезпечити безпеку інших до приїзду надзвичайників – відійти на безпечну відстань (близько 300 метрів) й не підпускати інших жителів наближуватись до предмета. Використовувати телефон (телефонувати чи фотографувати) або голосно кричати біля таких предметів теж не бажано: для деяких вибухових речовин гучні звуки чи хвилі сотового зв’язку можуть стати детонатором.