В Ізмаїлі біля пожежної частини вже майже півстоліття мешкає родина лелек

В Ізмаїлі біля пожежної частини вже майже півстоліття мешкає родина лелек

На півдні Одеської області, біля пожежної частини Ізмаїла, вже близько 44 років мешкають лелеки. Кожного року птахи після холодів повертаються до гнізда, аби знову його відновити та продовжити свій рід. Про птахів, які збудували своє перше гніздо ще під час створення пожежної частини, розповіли рятувальники у сюжеті 

.

Начальник пожежної частини Ізмаїла Анатолій Гайдут розповів, що за спогадами ветеранів пожежної служби, перші гілки у своє гніздо лелеки заклали у 80-х роках минулого століття – якраз тоді, коли будувалася пожежна частина. Тож, птахи, які мешкають там зараз, є потомками тих лелек.

Заступник начальника пожежної частини Ізмаїла Олександр Куцар поділився, що у кожній пожежній частині є свій символ:

«В когось це котики, в когось собачки, в когось рибки, папуги, а в нас – лелеки».

Наразі біля частини мешкає сім’я з трьох лелек: батьки та їх пташеня. Олександр каже, що лелеченя вже вилітного віку і, ймовірно, вже скоро здійснить свій перший політ та покине батьківську хату.

З лелеками пожежники живуть мирно: ніхто нікому не заважає, тож, усі задоволені:

«Це не як звичайний улюбленець, як антистрес – можна там погодувати його, погладити, а ми не заважаємо їм, вони не заважають нам. Тобто ми як гарні сусіди не робимо поганого один одному», – пояснює Олександр Куцар.

На жаль, військова агресія рф проти України бентежить й птахів, і коли у районі відбувалися влучання, лелеки навіть тимчасово полишали своє гніздо. Рятувальник зізнається, що думали, цьогоріч птахи не відкладатимуть яєць:

«Зараз в наші непрості часи, під час збройної агресії російської федерації, неспокійно птахам також. У нас теж були прильоти в нашому районі виїзду, і птахи дуже стресували. Тобто вони бувало покидали гніздо на тиждень. Потім все одно поверталися. Ми навіть думали, що в цей рік вони не будуть відкладати яйця та вирощувати пташенят. Але незважаючи ні на що, вони як символ відновлення, життя, відбудовували своє гніздо та створювали сім’ю, вирощували пташенят».

Саме цю пожежну частину лелеки обрали не просто так: вона знаходиться на задвірках міста Ізмаїл, а «шуми цивілізації» там є досить незначними. Крім того, поблизу знаходиться озеро Криве, яке надає лелекам потужну кормову базу: ящірки, змії, жаби тощо.

Олександр Куцар вважає, що лелеки символізують Україну, яка також після перемоги розпочне свою відбудову:

«Я вірю в те, що Україна розправить крила, як наш лелека, і відбудується. Як кожного року вони відбудовують своє гніздо, так і ми відбудуємо свою країну».
Джерело: yug.today


Загрузка...