«Разом нас багато»: на Приморському бульварі пройшов марш за права ЛГБТК+ (фото)
Організаторка прайд-параду Анна Леонова наголосила, що нинішня редакція Цивільного кодексу створює серйозні проблеми, і закликала владу виконати раніше дані обіцянки.
«В Україні зявився виклик, який є актуальним для всього населення. Це законопроект Цивільного кодексу, який створює величезні проблеми для всіх. І ми вимагаємо, щоб виконали обіцянки, які були дані: це цивільні партнерства, захист від злочинів на ґрунті ненависті та заборона дискримінації щодо ЛГБТК+ людей», — заявила Леонова.
Учасники маршу зазначають, що відсутність базових юридичних прав безпосередньо впливає на їхню безпеку та життя. 24-річна громадська активістка Анастасія, відкрита лесбіянка, розповіла, що прийшла на прайд, щоб заявити про захист своїх прав.
«Я прийшла сюди, щоб підтримати своїх і показати, що ми існуємо, ми нормальні люди і теж хочемо спокійно жити, а не боятися. Деякі люди вважають, що нас не повинно існувати, вони полюють на нас, можуть побити. Кожного разу акції та прайди закінчуються погано, тому що нас намагаються вистежити, чимось облити», — поділилася Анастасія.
З нею солідарний і 20-річний студент Віталій, відкритий гей. За його словами, європейська інтеграція України неможлива без визнання прав людини, хоча саме суспільство поступово стає більш відкритим.
«Я прийшов із власних переконань, щоб Україна вступила в Євросоюз, — розповів Виталий. — Більшу частину життя я стикаюся з дискримінацією та з тиском. Я не можу офіційно одружитися зі своїм хлопцем, не дай Боже, що з ним станеться – мене не пустять до нього у лікарню. Зараз військовий час, та ці ризики дуже підвищені. Прогрес є, хоч і дуже повільний. Наприклад, у нас в університеті про цю тему стали говорити вільніше й легше, люди вже не так бояться відкриватися. Це дуже радує. Але, на жаль, у наш час це все ще небезпечно».
Пліч-о-пліч зі спільнотою йшли й гетеросексуальні одесити.
«У мене багато знайомих, які належать до ЛГБТК+-спільноти. Мені дуже боляче, що вони не можуть мати тих самих прав, які є в мене. Хоча в нашому оточенні дуже багато хто їх підтримує і розуміє, що це абсолютно природно. Я просто хочу, щоб вони могли жити спокійно, могли одружитися, виховувати разом дітей. Особливо це важливо в ці важкі часи. Зараз багато сімей розлучені, навколо багато втрат. І якщо щось трапляється, діти в таких парах залишаються беззахисними, адже у другого партнера немає жодних законних прав, вони не можуть офіційно оформити опіку», — розповіла одеситка Марина.
Територію Приморського бульвару на час проведення заходу оточила поліція. Поруч також були присутні прихильники традиційних цінностей у балаклавах.
Напруга різко зросла, коли після закінчення маршу радикали в балаклавах перейшли до прямих погроз, вигукуючи: «Смерть під***сам!».
Юридичний оглядач «Думської» Олександр Іванов вважає, що в таких діях можна вбачати ознаки одразу двох статей Кримінального кодексу України — 161 (порушення рівноправності громадян із погрозами) та статтю 129 (погроза вбивством). Проте поліція, яка чергувала на місці, на відверті заклики до розправи ніяк не реагувала.
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Джерело: dumskaya



















