Дунайська Комісія ухвалила рішення про створення Реєстру збитків від російської агресії на Нижньому Дунаї

Дунайська Комісія ухвалила рішення про створення Реєстру збитків від російської агресії на Нижньому Дунаї

На засіданні 104 сесії Дунайської Комісії ініційоване Україною рішення про створення Реєстру підтримали більшість країн-учасниць. Також ухвалено постанову про порушення росією Белградської конвенції внаслідок воєнних дій. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

«російські атаки на українські дунайські порти – це не лише руйнування інфраструктури, суден і вантажів. Це прямий удар по міжнародній логістиці, безпеці судноплавства і свободі руху на Дунаї», – зауважив Олексій Кулеба.

Створення Реєстру забезпечить системний збір і узагальнення даних про завдані збитки, їх передачу до Ради Європи та Європейського Союзу і формування міжнародно-правової основи для відшкодування збитків.

«Дякую партнерам – Австрії, Німеччині, Хорватії, Молдові, Румунії та Словаччині  – за підтримку цього рішення. Це прояв реальної солідарності й розуміння того, що безпека на Дунаї – спільна відповідальність. росія вже була усунута від участі в Дунайській Комісії. Сьогоднішнє рішення – ще один крок до її подальшої міжнародної ізоляції та захисту принципів міжнародного права. Україна й надалі послідовно працюватиме над тим, щоб кожен злочин агресора мав свою фіксацію і неминучі наслідки», – наголосив посадовець.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Джерело: Південь сьогодні



Загрузка...