В Одесі «швидка» не могла потрапити на виклик до дитини через припарковані авто та затори

В Одесі «швидка» не могла потрапити на виклик до дитини через припарковані авто та затори

На 16 станції Фонтану в Одесі «швидка» не могла потрапити на виклик через припарковані авто та затори. Медики їхали рятувати 14-річну дівчинку після утоплення, яка перебувала у критичному стані, без свідомості. Про це повідомляє Українська служба інформації, передає видання «Південь сьогодні».

Виклик отримала бригада № 58 медицини катастроф у складі лікаря Єлізавети Чурілової, парамедика Ростислава Цукурова та екстреного медичного техніка Валерія Яцковського. Бригада миттєво вирушила на місце, й біля 16 станції Фонтану вже була через 4 хвилини. Проте поки пробивалася крізь затори та хаотично припарковані авто, минули золоті хвилини, які могли змінити все. На доїзд було витрачено дорогоцінний час.

На щастя, на пляжі біля дитини опинився інший медик, який провів серцево-легеневу реанімацію, поки бригада «екстренки» пробивалася крізь автівки. Завдяки цьому було врятовано життя дівчинки.

«Будь ласка, водії, просто згадайте, що існує екстрена медична допомога. Сьогодні своїми діями ви не дали врятувати життя цієї дитини. Але, на щастя, поряд з цією дитиною опинився медик, і він розпочав всі необхідні первинні медичні заходи для того, щоб врятувати життя цієї дитини», – каже медикиня «швидкої».

Проте на цьому труднощі не скінчилися. На зворотному шляху, коли дівчинку треба було негайно транспортувати до реанімації, рух «швидкої» було знову заблоковано через інші машини.

До всіх учасників дорожнього руху, відпочивальників й тих, хто відповідає за організацію руху в прибережних зонах звертаються із закликом бути відповідальними й усвідомлювати наслідки втрачених хвилин на порятунок людини – коли ви паркуєтесь «на хвилинку», коли перекриваєте проїзд або заїзд, коли не думаєте, що хтось може помирати у кареті «швидкої», ви, можливо, позбавляєте когось шансу на життя.

«Я дуже вас прошу, згадайте про екстрену медичну допомогу й уявіть собі хоч на хвилинку, що в цій машині може опинитися ваш родич, ваш близький, чоловік, дружина, дитина. Не важливо, де ви живете, в якій країні, в якому місті: якщо ви бачите, що екстрена медична допомога намагається пробитись через затор, намагається дістатись якогось місця, особливо біля водойм – це означає, що там хтось дуже сильно потребує нашої допомоги», – наголошує медикиня.

Золоте правило екстреної допомоги – 10 хвилин. Саме стільки часу в ідеалі має пройти від виклику до прибуття бригади. Втрачені хвилини – втрачені життя.

Медики зауважують: це не просто окремий випадок – це системна загроза.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Перше фото – ілюстративне, інші – скриншоти з відео

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...