В лимані на Одещині почервоніла вода
З настанням літньої спеки Куяльницький лиман набув унікальних відтінків рожевого та малинового. У Національному природному парку «Куяльницький» розповіли, що це сезонне явище виникає через бурхливий розвиток одноклітинних планктонних водоростей Dunaliella salina, які живуть у товщі води, передає видання «Південь сьогодні».
Взагалі Dunaliella salina – це зелені водорості, але у високосолоних водах лиману вони починають виробляти темно-помаранчевий пігмент – бета-каротин, який і надає їм характерне забарвлення та допомагає виживати в екстремальних умовах.

Але на забарвлення лиману впливають не тільки водорості. Рожевий колір також зумовлений розвитком галобактерій – одноклітинних мікроорганізмів, що містять пігмент бактеріородопсин. Цей пігмент дозволяє галобактеріям поглинати світло для отримання енергії.
Тож, завдяки бета-каротину та бактеріородопсину, Куяльницький лиман набуває рожевих, червоних або пурпурних відтінків, особливо в спекотну та посушливу погоду.

Накопичення біомаси водоростей Dunaliella salina сприяє збагаченню лікувальних грязей Куяльницького лиману цінними біологічно активними компонентами, що є важливою частиною екосистеми та природних ресурсів цього унікального об’єкта.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА