На Одещині зареєстровано випадки захворювання на лептоспіроз: як вберегтися
З початку року в Одеській області зареєстровано два випадки захворювання на лептоспіроз. Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Медики наголошують, попри поодинокі випадки, не варто зволікати чи недооцінювати ризики. Особливо пильними варто бути влітку та восени, коли зростає активність гризунів — основних переносників збудника.
Лептоспіроз – це бактеріальне захворювання, яке через біологічні рідини інфікованих тварин передається до людини. Бактерії збудники можуть потрапляти у водойми або ґрунт і жити там до кількох місяців. Джерелом поширення інфекції у більшості випадків є щури.
Без своєчасної медичної допомоги хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, мозкових оболонок і навіть смерті. Від зараження до перших симптомів минає від двох днів до чотирьох тижнів.
Лептоспіроз зазвичай починається з різкого підняття температури тіла – саме тому його дуже легко сплутати з ГРВІ, грипом чи COVID-19.
Серед симптомів: головний біль та біль у м’язах; блювання та діарея; озноб, жовтяниця; почервоніння очей та висипання. Водночас захворювання у людини може протікати безсимптомно.
Заразитися лептоспірозом можна через: контакт із сечею (або іншими біологічними рідинами, крім слини) інфікованих тварин; контакт із водою і ґрунтом, забрудненими сечею інфікованих тварин; вживання їжі або води, забруднених сечею інфікованих тварин; під час купання в заражених водоймах, риболовлі, на територіях, що зазнали повені, під час догляду за хворими і інфікованими тваринами тощо.
Якщо ви маєте бодай найменші симптоми захворювання — зверніться до лікаря, адже захворювання має швидкий перебіг.
Несвоєчасне звернення по медичну допомогу може коштувати життя.
Як уникнути лептоспірозу?
- уникайте водойм, в якості води в яких ви не впевнені, не рибальте в них;
- вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, робіть це регулярно;
- уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
- проводьте дератизацію приміщень за першої потреби.
Проблема співіснування людини та синантропних гризунів, на жаль, не вирішується радикально. Лише регулярні профілактичні та винищувальні заходи допоможуть регулювати чисельність шкідників. Самостійна боротьба з щурами та іншими видами гризунів здебільшого неефективна.
Впоратися із цим завданням допоможуть фахівці із відповідною освітою та досвідом роботи.
Замовити послугу можна на сайті Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб: https://surli.cc/zybkpy