Які мінімальні та максимальні температурні показники фіксувалися на Одещині протягом першої декади травня
В першій декаді травня по території Одеської області погода була тепла та помірно тепла, в останні дні декади – прохолодна. Під час переміщення холодних атмосферних фронтів спостерігались короткочасні зливові дощі різної інтенсивності у супроводі гроз, а місцями і шквального вітру. Про це у Фейсбук пише Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів, передає видання «Південь сьогодні».
Середня температура повітря становила 13-15º і виявилась у більшості районів на 1-2º нижче за норму, місцями на півдні області була близькою до кліматичних показників і повсюдно на 1-2º нижче торішніх значень. В порівнянні з попереднім періодом температурний режим у більшості районів знизився на 1-2º, в південно-західних – підвищився на 1º.
Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася до 25-27º, в прибережній зоні – 21º тепла. Поверхня ґрунту нагрівалася до 49-61º.
Мінімальна температура повітря в нічні та ранкові години знижувалася до 1-6º тепла, в околиці селища Сарата Білгород-Дністровського району – до 1º морозу. Поверхня ґрунтуохолоджувалася до 0-5º тепла.
Заморозки відмічалися в північних, центральних та місцями у південно-західних районах області на протязі 1-2-х днів декади.
Середня за декаду температура ґрунту на глибині 10 см становила 16-20º.
Опади спостерігалися упродовж 1-2-х, місцями 3-4-х днів декади і нерівномірно розподілилися по території області. В більшості районів опади становили до 9-18 мм або 69-164% від декадної норми. В окремих пунктах випало 31-36 мм опадів (258-300% від норми).
Відносна вологість повітря в середньому за декаду знаходилась в межах 59-69%. Упродовж 1-3-х днів декади у денні години відмічалося ії зниження до 30% та менше.
Середній за декаду дефіцит вологості повітря становив 5-8 мб. Середні багаторічні значенняцього показника становлять 6-7 мб.
Вітер переважав слабкий та помірний. Місцями упродовж 1-го дня декади відмічалося посилення швидкості вітру до 15-16 м/сек.
В першій декаді травня агрометеорологічні умови для повноцінної вегетації озимих, ранніх ярових та зернобобових культур залишалися складними. В більшості днів, внаслідок сухої погоди, відбувалось подальше зменшення вологозапасів у грунті. Нерівномірні дощі різної інтенсивності, які пройшли в останні дні декади (після визначення запасів вологи у грунті) могли покращити зволоження переважно у верхніх шарах ґрунту. На площах із незадовільним або критичним вологозабезпеченням посівів озимих культур спостерігалося погіршення стану, передчасне пожовтіння листків всіх ярусів, слабка динаміка росту.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА