У ГУР показали безпілотні дрононосці, які беруть участь в операціях у Чорному морі (фото)

У ГУР показали безпілотні дрононосці, які беруть участь в операціях у Чорному морі (фото)

Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) використовує щонайменше два типи морських безпілотних дрононосців для ударних операцій у Чорному морі. У документальному фільмі Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів" були показані кадри з цими бойовими платформами, пише "Мілітарний".

У виданні зазначили, що ГУР МО розвиває флотилію морських дронів, частину якої складуть безекіпажні платформи для запуску ударних дронів-камікадзе. З їхньою допомогою українські війська зможуть завдавати ударів по наземних і високоманеврених надводних цілях.

Журналісти звернули увагу, що в документальному фільмі було показано кадри з двома морськими дронамі, які сильно відрізняються від уже звичних ударних безпілотників Magura v5. Перший з них оснащений традиційним двигуном для човна з лопатями замість водометів, а також може нести чотири контейнери з готовими до запуску FPV-дронамі.

"Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу - повітряного, надводного, підводного. Система використовує новітні технології, об'єднані штучним інтелектом зразка НАТО", - поділився розвідник групи спецпризначення, залучений до застосування дронів цього типу.

Один із дрононосців використовує звичайний човновий двигун із лопатями замість водометів замість водометів / фото - скріншот
Один із дрононосців використовує звичайний човновий двигун із лопатями замість водометів замість водометів / фото - скріншот

Друга модель дрононосця була представлена лише на кадрах, на яких її не так вже й легко розгледіти. У виданні помітили, що вона має зовсім іншу форму корпусу та оснащена пусковою установкою для чотирьох ударних безпілотників літакового типу.

Журналісти вважають, що другий морський дрононосець міг використовуватися для доставки засобів ураження до кримського узбережжя в операціях підрозділу Prymary ГУР МО. У виданні нагадали, що у квітні в акваторії Криму було уражено кілька бойових катерів РФ і зенітний комплекс "Тор-М2".

Крім цього, у виданні звернули увагу на те, що обидві морські платформи отримали антени супутникового інтернету Starlink. Завдяки цьому радіус їхньої бойової роботи збільшується.

Крім того, в документальному фільмі було вперше показано станцію управління морською платформою з операторським кріслом. Журналісти зазначили, що до органів управління входять штурвал, який схожий на авіаційний, а також важіль управління швидкістю ходу.

Зображення з денних і нічних камер платформи виводяться на окуляри доповненої реальності оператора і дублюються на моніторі ззаду. У виданні припустили, що це необхідно для інформування інших офіцерів у пункті управління.

Джерело: www.unian.ua

 



Загрузка...