Уряд надасть допомогу фермерам на вирощування бавовнику в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях

Уряд надасть допомогу фермерам на вирощування бавовнику в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Мінагрополітики щодо державної підтримки 10 000 грн на гектар для вирощування бавовнику в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

У міністерстві зазначають, що вирощення бавовнику на цих територіях, зважаючи на кліматичні умови, досвід науковців та зацікавленість аграріїв – має потенціал.

«Мета ініціативи Мінагрополітики – зробити бавовник не екзотикою, а стратегічною культурою. З огляду на кліматичні умови півдня, досвід науковців і зацікавленість фермерів – це реально. Повертаємо бавовник на південь України», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Реалізація постанови передбачає створення робочих місць, розвиток текстильної, легкої та переробної промисловості, зменшення імпортозалежності, а також стабільне постачання сировини для оборонної галузі – від уніформи до пороху.

«Це важлива інвестиція в економіку південних регіонів, які щодня живуть під небезпеками воєнного часу. Бавовник має всі шанси стати не лише новим джерелом доходу, а й елементом стратегічної стійкості – аграрної, промислової та оборонної. Дякую колегам-урядовцям, парламентарям та всім причетним! Відроджуємо стратегічні культури, зміцнюємо агросектор і наближаємо перемогу разом!», – наголосив міністр аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, минулого року в Одеській області розпочали експериментальне вирощення бавовнику, яке показало, що культуру дійсно можна вирощувати у наявних кліматичних умовах. До участі залучили вісім фермерських господарств і одну науково-дослідну ділянку. Зокрема своїм досвідом вирощення бавовнику детальніше ділилось фермерське господарство «Стоянов А.А.». Також нагадаємо, що про вирощення цієї культури на півдні України розповідала нам директорка Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, докторка сільськогосподарських наук Раїса Анатоліївна Вожегова. Важливими кроками надалі стає відбір та закупка найбільш придатних сортів, підтримка фермерів державою та науковцями, переробка й, зокрема, постає питання безпеки таких підприємств у період воєнних дій.

Детальніше про експериментальне вирощування бавовнику на Одещині, мету та перспективи таких заходів, можна дізнатися у наших попередніх публікаціях за посиланнями туттуттут і тут.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Джерело: Південь сьогодні



Загрузка...