Ганяють суперників по всій водоймі та шукають старі нори хижаків: у Нацпарку на Одещині спостерігають за яскравими качурами
Галагази – один з небагатьох видів диких качок, які не відлітають з Національного природного парку «Тузлівські лимани» на зимівлю на Південь, а зимують тут, збираючись зі всей українській Бессарабії. Цікавими фактами з життя цих яскравих птахів у Фейсбук поділився співробітник Нацпарку, еколог Іван Русєв.

В Україні галагаз гніздиться по всьому Азово-Чорноморському узбережжі, іноді залітає на решту території. Чисельність галагазів у «Тузлівських лиманах» зараз повністю залежить від наявності корму і фактору неспокою від шахедів, та інших потужних і гучних факторів війни.
«Птахам дуже важко адаптуватися до такого страшного і гучного стресу. В цей період вже сірі гуси, лиски вивели пташенят, а у багатьох, зокрема і у галагазів, починається шлюбний період. І можна бачити, як ці яскраві качури галагазів з’ясовують стосунки. Качури галагазів стають надзвичайно дратівливими і ганяють суперників по всій водоймі, щоб справити враження на обраницю. А потім разом шукають собі гніздову оселю. Це переважно старі нори хижих тварин, зокрема борсуків, шакалів, лисиць», – зазначив еколог.

Він також додав, що спостереження за галагазом навіть увійшли у відому книгу нобелівського лауреата Конрада Лоренца, присвячену агресії – інстинкту боротьби проти побратимів по виду. Хоча шлюбні ігри і бійки у галагазів спостерігаються щороку, партнери намагаються зберігати вірність один одному упродовж всього життя.
До допису Іван Русєв додав фото яскравих птахів та відео, на якому галагаз якраз досліджує нору борсука на предмет відповідності критеріям майбутнього гнізда.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА