Жителям Одещини, яким «заважають» хом’яки, пропонують доправити пухнастих до центру порятунку

Жителям Одещини, яким «заважають» хом’яки, пропонують доправити пухнастих до центру порятунку

Екологи проєкту Rewilding Ukraine опублікували ТОП-10 «диких» фактів про хом’яка європейського, які пересічні жителі Одещини можуть і не знати. Проте після цієї публікації їх тепер навряд чи можна забути, передає видання «Південь сьогодні».

Отже, хом’як європейський – це велетень серед хом’яків. Цей малий зовсім не такий вже й малий — важить до кілограма!

Хом’як – воїн, та ще й який. Побачив загрозу? Стає на задні лапи і кидається з кулаками. Готовий ганяти навіть собак!

А ще влаштовує бойові побачення. Самці й самки живуть окремо. Побачення часто закінчується бійкою. Самиця може й убити самця — це трапляється досить часто.

Хом’як – відомий гурман. Полюбляє овочі й ягоди, але не їсть їх до кінця. Просто надкушує кожну. Особливо обожнює полуницю. Забиває щоки їжею, потім лупцює себе лапами, щоб витрусити все в комору. Тактичний такий перекус.

А спить як ведмідь. Взимку впадає у сплячку. Температура тіла – 8°C, серце – 1 удар на хвилину.

Кожен хом’як з характером. Є «істеричні», «ледачі», «спокійні» й «агресивні» особини. Все як у людей.

Хом’як будує цікаві нори. Може рити нору до двох метрів глибини — іноді прямо під сараєм або туалетом. Вишукано так.

До 2050 року хом’як європейський може повністю зникнути. Через безпосереднє знищення людьми, пестициди, хижаків, військові дії і теплі зими хом’яки масово гинуть. Колись самиця мала до десяти хом’ячат тричі на рік. Тепер — один приплід і менше малюків.

За 2024 було випущено у дику природу більше 20 тварин, зокрема у Тарутинський степ на Одещині. Там побудовані вольєри для первинної адаптації. Це було зроблено силами засновника Центру порятунку хом’яків Михайла Русіна, Київського зоологічного парку загальнодержавного значення та Rewilding Ukraine.

«Важливо: хом’як у Червоній книзі. Тримати його вдома — заборонено. Якщо комусь на ділянці «заважає» хом’як – можете звязатись з Центром порятунку хомʼяків і вони його гуманно переселять у дику природу. Пошир, щоб більше людей дізнались, що хом’як — це не тільки «милота», а дикий звір, якого треба рятувати», – зазначають екологи.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...