У Нацпарку на Одещині виявили болотну черепаху (фото)
Під час моніторингових досліджень гирлової частини річки Кубанка на території Куяльницького національного природного парку було виявлено болотну черепаху (Emys orbicularis). Цей вид є чутливим до погіршення середовища існування, тому його можна вважати «видом-індикатором» якості довкілля.
Про це повідомили на сторінці НПП.
“Присутність болотної черепахи на території парку свідчить про належні екологічні умови для існування цього плазуна, а також про те, що навколишнє середовище сприяє життю та розвитку багатьох інших біологічних видів”, – говориться у повідомленні.
Збереження таких видів є важливим для підтримки біорізноманіття та здоров’я екосистеми парку.
Тривалість життя — кілька десятків років. Заселяє неглибокі спокійні водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває. Плаває досить швидко і спритно, по землі рухається значно повільніше, ніж плаває, але швидше за сухопутних черепах. Виходить на берег грітися на сонці, при цьому може віддалятись від водойми на кілька сотень метрів. Пірнає, тривалий час здатна перебувати під водою, однак у період активного руху спливає на поверхню кожні 15 — 20 хвилин, щоб запастись повітрям. Активна вдень, вночі спить на дні водойми.
Живиться як у воді, так і на суші. У воді раціон зазвичай становлять молюски, личинки комах, дрібні ракоподібні. Іноді полює на рибу та земноводних, але хребетні тварини не є основним кормом черепахи. На суші полює на комах та багатоніжок. Крім того, можуть споживати рослинну їжу (водорості та вищі рослини), але така їжа становить тільки невелику частину раціону. Зиму проводять у сплячці на дні водойми.
Цей вид зберігся на території України, але через нелегальне полювання черепахам загрожує винищення.
Фото: І. Гержик
Джерело: odessa.online