Унікальні філофорні поля у Чорному морі перебувають у зоні, яка страждає від російської агресії
Весна приносить з собою зміни природи не тільки на суші, але й під водою. І, як і на землі, тут, у товщі води, можна знайти безліч дивовижних рослин, так само як і на суші. Відео, зробленим під час підводної зйомки, з виданням Odesa Online поділився директор гідробіологічної станції Університету імені Мечникова, професійний водолаз та фотограф Олег Ковтун.
«Зараз відбувається зміна видового складу водоростей, і такі звичайні для зими водорості як Порфіра та ін, що покривають у зимовий період каміння суцільним шаром, поступово відмирають та замінюються весняно-літніми видами. Це явище називається сезонна сукцесія», – розповів вчений.
За його словами, ця пора року одна з найцікавіших і найкрасивіших для вивчення та спостереження за альгофлорою Чорного моря. Наразі відновлюються деякі рослини – індикатори належного екологічного стану, наприклад, червоні агароносні водорості філофлори.
Хоча різні види цієї червоної водорості зростають у всьому світі, лише у Чорному морі вони утворюють великі поля. Інші форми життя пристосувалися жити серед філофори, маючи червоне захисне забарвлення для маскування. Поле філофори Зернова, назване на честь його першовідкривача, займає велику ділянку північно-західної частини Чорного моря. Друге поле, Мале філофорове поле, було виявлено у 1957 році неподалік берега Кримського півострова. Обидва є морськими територіями України, що охороняються. І обидва наразі стикаються з російською агресією.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА