«Коли немає впливу війни і заборонено полювання»: еколог про неймовірні картини з життя нацпарку на Одещині
Співробітник НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв поділився кадрами з життя нацпарку у періоди, коли «шуми» війни стихають, діє заборона на полювання, і біорізноманіття довкола «радіє», передає видання «Південь сьогодні».
«На дворі вже 1055 день повномасштабного вторгнення. У цей зимовий період третього воєнного року над Національним природним парком «Тузлівські лимани» іноді з’являються ворожі БПЛА, і тоді виникають потужні шуми, які лякають тварин, але між такими періодами на території нацпарку доволі тихо. І тоді все біорізноманіття нацпарку «радіє», – пише Іван Русєв.
Різни види качок, гусей, чаплі, мартини, кулики спокійною проводять свою зимівлю в межах природно-заповідного фонду і готуються до весняного польоту на Північ. А вранці та ввечері можна бачити неймовірні картини добового перельоту птахів з одного лиману на іншій.
«Це справжній рай для тварин, коли немає впливу війни, і заборонено полювання по всій країні. Охороняємо, бережемо біорізноманіття для біосфери й прийдешніх поколінь», – додає співробітник нацпарку.
На фото, як розповів Іван Русєв – птахи попелюхи, які зараз зимують у нацпарку у кількості не менш 20 тис. особин, і побережники чорногруді.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – Іван Русєв