Миколаївська та Одеська області отримали мобільні клініки за підтримки уряду Німеччини

Миколаївська та Одеська області отримали мобільні клініки за підтримки уряду Німеччини

Громади Харківської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей отримали 10 мобільних клінік.

Це дозволить забезпечити близько 300 тисяч мешканців громад доступом до необхідних медичних послуг, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Мобільні клініки закуплені Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах Спеціальної програми підтримки України (EU4ResilientRegions) за фінансування уряду Німеччини. 
Через системні атаки росії та виклики, спричинені повномасштабною війною, надання медичної допомоги у деяких районах значно ускладнена. Мобільні клініки ж дозволяють покращити доступ пацієнтів до необхідної первинної медичної допомоги у регіонах.
Мобільні клініки – це обладнані амбулаторії на колесах, які здатні дістатися до пацієнтів, де б вони не перебували. Вони спроєктовані та виготовлені відповідно до потреб медичних закладів, а також відповідають європейським медичним та безпековим стандартам.
Кожна мобільна клініка забезпечена необхідним медичним обладнанням, має систему кондиціонування та вентиляції для клінічних приміщень, обігрівач, резервуари для води, генератор та акумулятори для резервного живлення, щоби безперебійно працювати за умов системних атак росії та відключень світла. Також зазначається, що простір будівлі облаштували таким чином, щоби забезпечити доступ до клініки для людей з інвалідністю. 
Мобільні бригади надаватимуть повний спектр послуг стаціонарного центру первинної медико-санітарної допомоги, таких як загальна консультація, діагностика, лікування, лабораторні послуги, УЗД, вакцинація, допомога матері та дитині, офтальмологія, ЕКГ тощо.
Консультативний супровід запровадження моделі мобільних медичних послуг у громадах забезпечило найбільше пацієнтське обʼєднання БФ «Пацієнти України»: від аналізу потреб, стану охорони здоровʼя та супутніх факторів у громадах до розробки дорожніх карт для мобільних бригад, проведення управлінських, клінічних та технічних тренінгів для команд медзакладів.
Навчання та клінічні тренінги для мобільних бригад з приймаючих громад частково фінансуються Європейським Союзом.
За дорученням уряду Німеччини, ЄС та інших донорів GIZ підтримує Україну на шляху відновлення. Нині у центрі уваги – розбудова комунальної та соціальної інфраструктури, надійне енергопостачання та зміцнення української економіки. Багаторічна співпраця та мережа партнерів у всіх регіонах країни дозволяють забезпечити підтримку Україні відповідно до актуальних потреб.
Підготувала Рина ТЕНІНА 


Загрузка...