Одеська громадська організація створила інтерактивну карту з інформацією про наслідки підриву Каховської ГЕС

Одеська громадська організація створила інтерактивну карту з інформацією про наслідки підриву Каховської ГЕС

6 червня 2023 року російські окупанти здійснили один з наймасштабніших терактів на території України – підірвали греблю Каховської ГЕС у Херсонській області. Це призвело до гуманітарної та екологічної катастрофи в кількох регіонах України та потенційно серйозних наслідків в інших країнах, наприклад, через забруднення Чорного моря. Навіть зараз, майже за півтора року після трагедії, до кінця оцінити всі наслідки катастрофи неможливо.

З перших днів Каховської катастрофи одеська ГО «Зелений лист» збирає інформацію про руйнування греблі, спустошення Каховського водосховища та про наслідки цього жахливого терористичного акту росії. Всі зібрані матеріали вкладені в інтерактивну карту, створену громадською організацією. Про це повідомляють у соцмережах «Зеленого листа», передає видання «Південь сьогодні».

«Підрив греблі, який спричинив значуще затоплення територій, окрім людських жертв і матеріальної шкоди, призвів до гуманітарної та техногенної катастрофи, знищив ландшафт, змінив екосистеми, забруднив водоносні горизонти, засмітив узбережжя та водойми. Це загрожує не тільки короткостроковими наслідками, а ще й довгостроковими», – наголошують у ГО.

Інтерактивна карта містить усю наявну та актуальну інформацію щодо наслідків трагедії, аби ці дані могли використовувати представники державних органів, правоохоронці, дослідники, журналісти тощо.

Зокрема там наявна така інформація, як офіційні відповіді на запити організації, підрахунок збитків, зону розповсюдження забруднення та підтоплень, інформація щодо можливого кола причетних до злочину. Також можна дізнатись, як екологи оцінюють наслідки підриву греблі Каховської ГЕС, як Каховська катастрофа вплинула на стан Чорного моря і тваринний світ. Крім офіційних документів, дослідницьких звітів, на карті можна знайти фото та відео, інтерв’ю експертів.

Для полегшення пошуку всі уражені території поділені на три зони: зона затоплення, зона аридізації (зневоднення) та зона впливу на морське середовище.

Варто зауважити, що створена карта не статична – у міру надходження інформації у громадській організації будуть додавати нові дані.

«Ми готові співпрацювати зі всіма, хто має інформацію, для того, щоб продовжувати наповнювати карту. Зокрема, ми готові надати код профільним відомствам та організаціям, НКО, незалежним дослідникам для подальшої спільної роботи над цим важливим джерелом інформації», – додають у дописі «Зеленого листа».

Посилання на карту: http://u.osmfr.org/m/1128383/

Посилання на опис карти: https://zeleniy-list.od.ua/kahovska-ges-naslidky-katastrofy/

Також карта доступна англійською мовою: http://u.osmfr.org/m/1141070/, опис карти: https://zeleniy-list.od.ua/kakhovka-hpp-consequences-of…/

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Джерело:«Південь сьогодні»



Загрузка...