На Одещині поліцейські продовжують проводити з дітьми уроки безпеки та правового виховання
Цього разу мобільний клас безпеки завітав до навчальних закладів Іванівської та Ширяївської територіальних громад, що на Березівщині. До проведення занять долучились ювенальні поліцейські разом з поліцейськими офіцерами громад та рятувальниками.
Поліцейські навчали дітей, що переходити дорогу слід по пішохідному переходу, обов’язково на зелене світло світлофора. Перед тим як перетинати дорогу необхідно подивитися ліворуч і праворуч та переконатися, що шлях безпечний, та не гратися біля проїжджої частини. А ось в темний час доби слід використовувати на одязі світловідбивні елементи, щоб стати більш помітними для водіїв.
Також поліцейські нагадали юним слухачам алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога» та які речі повинні бути в їх тривожних рюкзачках.
У свою чергу рятувальники розповіли учням про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів, а також про основні правила пожежної безпеки.
«Ми спільно з рятувальниками продовжуємо навчати дітей простим правилам безпеки, адже вміння чітко і злагоджено діяти у надзвичайних ситуаціях може врятувати здоров’я, а інколи й життя», - прокоментувала інспекторка ювенальної превенції відділення поліції №1 Березівського районного відділу поліції Наталія Шип.
В ході просвітницької бесіди з учнями старших класів говорили поліцейські про неприпустимість скоєння правопорушень. Окремо акцентували увагу на тому, що ні в якому разі неможна погоджуватись на пропозиції заробити «легких грошей», шляхом вчинення протиправних дій, якими б безвинними вони не здавались на перший погляд. Підлітків можуть втягнути в злочинну діяльність, погрожувати, провокувати, шантажувати тощо. Поліцейські наголосили, що у разі надходження до них таких пропозицій, зокрема пошкодити чуже майно, або, якщо вони стали свідками таких подій, необхідно відразу повідомити про це дорослим, або до поліції.
Окремо правоохоронці зупинилися на темі негативного впливу на здоров’я дітей тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних засобів. Правоохоронці акцентували увагу на необхідності фізичної активності та здорового способу життя.
Також поліцейські нагадали хлопцям та дівчатам про вік, з якого настає кримінальна та адміністративна відповідальність. За загальним правилом відповідальності за вчинення правопорушень підлягають особи, які досягли 16 років. А за деякі злочини з 14.
«Нам важливо донести до дітей те, що вчинення ними неправомірних дій не тільки негативно вплине на їхнє майбутнє життя, а й може наразити їх на небезпеку. Тому дуже важливо виховувати їх в дусі поваги до Закону та розуміння відповідальності за свої вчинки», – наголосила старша інспекторка ювенальної превенції Березівського районного відділу поліції Ольга Тодоренко.
Березівський районний відділ поліції Одещини