На Одещині поліцейські продовжують роботу серед населення щодо протидії шахрайства
Під час превентивних заходів поліцейські офіцери громад Подільського району розповідали громадянам про основні схеми, якими користуються аферисти, та прості правила, яких слід дотримуватися, аби не стати жертвою шахрая.
На вулицях міст та сіл, в магазинах та торговельних закладах правоохоронці розповідали місцевим жителям, що шахраї можуть телефонувати з незнайомих телефонних номерів та видавати себе за родичів, лікарів, представників правоохоронних органів чи банківських установ, розповідати вигадані історії, аби переконати співрозмовників у правдивості своїх слів, але мета у них одна - заволодіти чужими грошима. У подібних випадках поліцейські порадили громадянам відразу припинити розмову з незнайомцями та самому перетелефонувати до родича, або на офіційний номер телефона тієї організації чи установи, представниками якої назвався співрозмовник, для того щоб переконатись в справжності телефонного дзвінка.
«Якщо вам на телефон надійшло повідомлення про можливість отримати будь-яку матеріальну допомогу, не переходьте ні за якими посиланнями. А якщо перейшли, не кваптеся одразу виконувати інструкцію. Здебільшого ані державні установи, ані благодійні організації такі розсилки не роблять. Раджу вам звернутися за роз’ясненням до представників соціальних служб, які обізнані з усіма державними програмами з виплат різним категоріям громадян»,- розповідав жителям Бакшанського старостату поліцейський офіцер громади Іван Гловак.
Також поліцейські закликали громадян не поспішати брати участь у підозрілих акціях, розіграшах та зборах коштів, а спочатку пересвідчитись, що це не шахраї.
«Аферисти мають безліч схем для привласнення чужого майна. Серед них - фінансові піраміди, інтернет-магазини, служби доставки, коли для нібито розрахунків за послуги і покупки вони просять надати доступ до банківських карток. Робити цього не можна, ви позбудетесь власних заощаджень. Уявні агенції з працевлаштування виманюють копії особистих документів, які можуть використати в протиправних цілях. Приміром, можуть оформити кредит на ваше ім’я»,- роз’яснював жителям Ананьєва поліцейський офіцер громади Сергій Синиця і закликав не бути занадто довірливими.
Шановні громадяни, пам’ятайте, що ваша обережність та знання правил безпеки є найкращим засобом уникнути неприємних ситуацій та наслідків. А якщо ви все ж таки потрапили у пастку шахраїв, не зволікайте, а відразу звертайтеся до поліції.
Подільське районне управління поліції