У Британії відреагували на російські обстріли портів Великої Одеси: на морську коаліцію виділять понад $155 млн
Все частіше ворог атакує інфраструктуру портів Одеса, Чорноморськ та Південний паралельно з тим, як триває сезон збору врожаю. Водночас Україна залишається головним постачальником агропродукції, яка є вирішальною для глобальної продовольчої безпеки. У зв’язку з цим Велика Британія додатково виділить ще 120 млн фунтів стерлінгів (близько $155 млн) на підтримку коаліції морських сил і засобів. Про це йдеться у заяві уряду Великобританії, передає видання «Південь сьогодні».
Зокрема серед уражених ворогом суден були ті, що мали постачати зерно до південної Африки. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зазначив, що такі удари по українських портах у Чорному морі свідчать про те, що путін готовий поставити на карту глобальну продовольчу безпеку.
«Роблячи це, він завдає шкоди мільйонам вразливих людей по всій Африці, Азії та Близькому Сході, щоб спробувати отримати перевагу у своїй варварській війні», – каже Кір Стармер про путіна.
За даними британської оборонної розвідки, протягом 5 – 14 жовтня поточного року щонайменше чотири торгові судна були уражені російськими боєприпасами. Мова йде про порти Одеси, Южного та Чорноморська.
Коаліція морських сил і засобів, очолювана Великою Британією і Норвегією, зосереджена на створенні майбутніх військово-морських сил для допомоги Україні і відіграє важливу роль в оснащенні ВМС ЗСУ такими засобами, як надводні безпілотні літальні апарати, більш відомі як морські безпілотники, які захищатимуть зерновий коридор. Варто зауважити, що про створення Коаліції морських сил і засобів офіційно Британія та Норвегія оголосили наприкінці 2023 року з метою посилення військово-морських спроможностей України.
Тож, Велика Британія виділяє додаткові 120 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку Коаліції морських сил і засобів та шукає партнерів для спільного фінансування постачання ще сотень морських дронів, а також радарів спостереження для захисту зернового коридору. Окрім того, Велика Британія і Норвегія шукають ще 100 мільйонів фунтів стерлінгів для спільного фінансування сотень інших проєктів, про що також йдеться у заяві британського уряду.
Також було зазначено, що нещодавні пакети допомоги, надані Україні, включають десятки всюдиходів-амфібій і рейдових катерів, сотні протикорабельних ракет, а також сотні тисяч патронів.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне