Одещина на п'ятому місці в Україні за кількістю збанкрутілих людей
Одеська область на Півдні України посідає перше місце за кількістю людей-банкрутів й п'яте місце в країні.
Як зазначили аналітики Опендатаботу, таких людей в області нараховується 47.
Для порівняння в Херсонській області банкрути не зареєстровані, а в Миколаївській області - 12. Перше місце між тим посідає Київ. Там справ про банкрутство суди розглядають 95. Київщина на другому місці - 58 банкрутів, третя - Дніпропетровщина де зареєстровані 53 збанкрутілих громадянина й на четвертому місці Львівщина - 52.
Загалом, за даними аналітиків, цьогоріч суди розпочали розглядати 651 справу щодо людей-банкрутів. Справ побільшало майже вдвічі за останні 4 місяці цього року. Найчастіше просять визнати себе неплатоспроможними, люди віком від 25 до 45 років — це 64,1% банкрутів. Ще 28,7% припадає на осіб старше 45 років. 51% банкрутів — жінки, ще 48% припадає на чоловіків.
Утім арбітражний керуючий Денис Лихопьок вважає, що нинішня динаміка, скоріш за все, є "відкладеним попитом", аніж стрімким зростанням, обумовленим якимось одним фактором.
Також Одещина опинилась у трійці регіонів-лідерів, в яких відкрити компанії з іноземними інвестиціями. До Топ-10 також потрапили громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану, Ізраїлю, Великобританії та Китаю. В Опендатаботі зазначили, що на одну компанію може припадати більше одного власника.
Найбільша кількість компаній з іноземними власниками займається оптовою торгівлею – 30,7%, операціями з нерухомим майном – 6,7% та комп’ютерним програмуванням – 5,8%.
Раніше повідомлялось про те, що за 2023 рік в Україні відкрилося майже 305 тисяч нових ФОПів. Це більше ніж на 105 тисяч ФОПів більше ніж у 2022 році (перший рік відкритої збройної агресії росії проти України) та майже на 20 тисяч ФОПів більше ніж у передвоєнний 2021 рік. Найпопулярнішими сферами для нових компаній стали гуртова торгівля, діяльність громадських організацій та надання соціальної допомоги.
Джерело: intent, Кирило Бойко