Жителі Одещини у найближчі місяці ще неодноразово спостерігатимуть Полярне сяйво

Жителі Одещини у найближчі місяці ще неодноразово спостерігатимуть Полярне сяйво

Те, що зазвичай було подією, яка може трапитися раз у житті людини, або лише під час поїздки за полярне коло, в останні пару років стає все більш поширеним явищем. У ніч із четверга на п’ятницю жителі США та Європи, зокрема і жителі Одещини, спостерігали дивовижне явище, яке має назву Полярне сяйво або Аврора. Нагадаємо, що у п’ятницю видання «Південь сьогодні» ділилося з читачами яскравими знімками, зробленими в Україні, Молдові та Румунії. Про те, чому це Аврору все частіше бачать у наших широтах, з посиланням на ВВС розповіли журналісти Hotnews.ro.

Експерти кажуть, що північне сяйво в цей момент більш помітне через те, що Сонце знаходиться в стані, який астрономи називають «максимумом» 11-річного сонячного циклу.

Кожні 11 років, на піку цього циклу, магнітні полюси Сонця змінюються, і Сонце переходить із стану повільної активності в активну та бурхливу фазу. Це так, якби на Землі  Північний і Південний полюси мінялися місцями кожні десять років.

«Коли найтихіше, Сонце знаходиться на сонячному мінімумі. Під час сонячного максимуму Сонце випромінює вибухи та сонячні спалахи», – розповідає американське космічне агентство NASA.

Поточний 11-річний цикл, 25-й з моменту початку записів у 1755 році, розпочався у 2019 році. Очікується, що він досягне піку наступного року. Тому умови, які призвели до нещодавньої активності, зберігатимуться ще багато місяців.

Сонячні спалахи, які викликали останню серію яскравих вогнів на нічному небі, почалися 8 жовтня, коли гігантська сонячна пляма спалахнула на поверхні Сонця за 150 мільйонів кілометрів.

Виверження направило на Землю потік електрично заряджених частинок, які називаються іонами. Ця течія відома під назвою сонячний вітер. Полярне сяйво виникає, коли заряджені частинки стикаються з газами в атмосфері Землі навколо магнітних полюсів. Коли це відбувається, світло випромінюється на різних довжинах хвиль, створюючи барвисті зображення в небі, які мерехтять і обертаються.

У цей пік сонячного циклу кількість сонячних плям збільшується, що призводить до більших викидів корональної маси, які посилають заряджені частинки до Землі, створюючи полярне сяйво.

У Північній півкулі більшість цієї активності відбувається поблизу Полярного кола. Але коли сонячна активність сильна, діапазон може розширитися та охопити більшу територію.

Експерти кажуть, що, враховуючи загальну високу активність Сонця з великою кількістю сонячних плям, є хороші шанси, що ми побачимо більше таких викидів корональної маси, що прямують до Землі, найближчими місяцями.

Однак фахівці стверджують, що для того, щоб добре побачити полярне сяйво, потрібно перебувати в темному місці – подалі від штучних джерел світла – і в регіоні, де на небі немає будь-яких хмар.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...