Жителі Одещини цієї ночі знов спостерігали Полярне сяйво: де ще бачили та фотографували Аврору
Полярне сяйво для України вже не новина. Одесити це небачене раніше явище цієї ночі спостерігали четвертий чи п’ятий раз з початку року. Але таким потужним воно було вдруге. Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Владислав Балінський, передає видання «Південь сьогодні».
Владислав каже, що наше сонечко «розбушувалося» не на жарт. Для тих, хто проспав Аврору над Одесою, еколог приготував фото. А для всіх, кому цікава природа цього феномену – коротку, проте змістовну розповідь. Далі текст автора, написаний ще у травні.
Для України Полярне сяйво – дійсно незвичайне явище, але останнім часом його спостерігають у багатьох країнах все частіше. Оскільки явище відбувається у верхніх шарах атмосфери (100-300 кілометрів над поверхнею), то його одночасно спостерігають на великій території. Це не пов’язано з відбивною властивістю поверхні. Атоми газів атмосфери Землі випускають фотони світла під час бомбардування іонізованими частинками сонячної плазми (сонячний вітер). Сила сонячного вітру безпосередньо залежить від сонячної активності, зовнішнім проявом якої є і так звані коронарні викиди і електромагнітне випромінювання.
Швидкість сонячного вітру десь у 250-1000 разів повільніше ніж швидкість світла, тому між виникненням потужних сонячних протуберанців (спалахів на сонці) і полярним сяйвом, яке вже стає звичним для нас, проходить 2-3 дні. Полярному сяйву передував геомагнітний шторм потужністю 5 з 5 балів. Пишуть що останнього разу такий спостерігали у 2003 році. Сонце на піку 11 річного циклу на фоні динаміки змін магнітосфери Землі, може тому в ЙР загострення… Переможемо!!!
«З травня майже нічого не змінилося, включно з агресивним божевіллям йр проти всього демократичного світу. Ось, Ізраїль в Лівані в хезболлі знайшов склади зі зброєю російського виробництва. Багато – виробництва 2024 року!» – додав сьогодні Владислав Балінський.
Додамо, що Полярне сяйво цієї ночі бачили не тільки одесити. Так фото рожевого неба ще звечора публікували жителі Арциза.
Сьогодні вранці, знімками незвичного явища, зробленими в Кишиневі, Сороках та Унгенах поділилися наші молдовські колеги – журналісти NewsMaker.md.
Але, мабуть, найвидовищні фото вдалося зробити румунському фотографу Doru Clipa. За словами автора, ці кадри він відзняв на кордоні Буковини.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА