У Тарутинський степ природоохоронці разом з Київським зоопарком випустили нову групу хом’яків

У Тарутинський степ природоохоронці разом з Київським зоопарком випустили нову групу хом’яків

Команда Rewilding Ukraine спільно з Київським зоопарком випустили до Тарутинського степу європейських хом’яків, які приєдналися до інших місцевих травоїдних тварин, таких як їх сородичі, а також кулани, лані та степові бабаки. Про це повідомили у дописі природоохоронної організації Rewilding Danube Delta, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Ці маленькі, але могутні створіння відіграють важливу роль у відновленні природних процесів степової екосистеми. Екологи розповідають, що повертаючи ці види, команда допомагає формувати більш дикий, самодостатній степ, підвищуючи біорізноманіття, відновлюючи колообіг життя та підвищуючи стійкість ландшафту за підтримки Програми «Ландшафти під загрозою».

Як раніше пояснювали експерти Rewilding, хом’яки допомагають підтримувати біорізноманіття степу, покращують родючість ґрунтів, розповсюджують насіння рослин. Риючи нору, хом’як створює місця проживання для багатьох рослин, плазунів, комах, черв’яків та інших степових створінь. Також він є важливою частиною харчового ланцюга: з одного боку він проріджує рослинність, з іншого являються здобиччю для хижих птахів та ссавців, багато з яких є рідкісними. Тож хом’як допоможе оздоровленню степової екосистеми, урізноманітнить природний вплив на рослинність степу, сприятиме розвитку екологічного туризму в регіоні.

Нагадаємо, про те, чому на Одещині зникли хом’яки раніше розповідав еколог та співробітник нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв. Тоді він ділився, що ще у 80-х роках минулого сторіччя, звичайний хом’як зустрічався досить часто у зоні «Тузлівських лиманів». А ось за останнє десятиріччя на території нацпарку еколог цю тваринку не зустрічав жодного разу.

«Масова оранка Причорноморських степів, безпрецедентна хімізація, цілеспрямоване знищення цих звірків призвели до різкого падіння їх чисельності за останні роки. Тому звичайного хом’яка занесли до Червоної книги України», – ділився тоді співробітник нацпарку.

Перший пробний випуск родини з трьох хом’яків, які добре перезимували і адаптувалися, відбувся у 2022 році. У вересні 2023 року у Тарутинському степу оселилося ще 15 хом’яків

У Тарутинському степу впроваджується програма з відновлення всіх степових видів, які колись були притаманні цілинним степам України. Саме для таких проєктів у Київському зоопарку функціонує та втілюється Програма по розмноженню хом’яка звичайного. Тваринок тут вирощують до того віку, коли вони самі можуть здобувати собі їжу, та випускають у природне середовище.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Фото – Михайло Русін, Максим Яковлев/ Rewilding Europe

Джерело: «Юг.Today»



Загрузка...