В “Українську Венецію” від війни переїхав незвичний екоготель з будиночками-мушлями та мінізоопарком”Монкастро” (фото)
Два місяці тому у Вилковому відкрився доволі екзотичний для півдня Одещини екоготель та ресторан «Монкастро», розташований у сосновому ліску на березі затоки Дунаю. Готельно-ресторанний комплекс переїхав до Української Венеції з курортного селища Затока Білгород-Дністровського району, адже там знаходився неподалік від мосту, не раз атакованого росіянами. На території комплексу наразі встановлені 43 глемпінги у формі сфер та мушель. Зазначимо, незвичний формат місця відпочинку привернув чимало уваги мешканців Бессарабії. У соціальних мережах те й діло трапляються фотографії звідси.
Насамперед треба пояснити, що таке глемпінг. Саме слово утворилося від злиття англійських слів «glamorous» і «camping», тобто гламурний кемпінг або вишуканий відпочинок у природних умовах. Моду на глемпінг, навіть не підозрюючи, запровадили ще у XVI сторіччі англійські та французькі королі, виїжджаючи на природу і вивозячи з собою ледь не пів палацу. А палаци облаштовували у наметах.
Схожий відпочинок практикували європейські можновладці в колоніальних країнах – згадаймо ті ж африканські сафарі з білосніжними наметами посеред пустель. Мода на екологічність, єднання з природою, втечу від міської метушні зумовила моду на глемпінги в наш час. Останні років десять в Європі буквально бум на мініготелі посеред природи. В Україну мода на глемпінги теж прийшла відносно недавно.
На півдні Одещини – це унікальний екоготель, розташований в сосновому лісі та біля природного озера. Вся територія комплексу розподілена на три вулиці – Лісова, Західна та Озерна. На вулиці Лісовій розташовані двадцять шале, на Західній – шістнадцять шале, на Озерній – сім мушель.
Основний пласт номерів займають намети в стилі шале – будиночки сільського типу, збудовані з природних матеріалів. Це чудова локація, аби зібратися великою компанією родини чи друзів, тому що номери мають додаткові місця. Відвідувачі зупиняються у спеціальних купольних наметах з елементами зручностей готелю: ліжко, меблі, кухня, душ, санвузол, кондиціонер, вакуумна каналізація. В цих номерах можна відпочивати й взимку, адже передбачено, щоб у будь-яку погоду всередині буде тепло та комфортно.
Дві вулиці з шале зроблені в ретростилі, а більш люксові номери – в стилі вінтаж, який в інтер’єрі ґрунтується на використанні предметів старовини, насамперед – меблів. Більш того, вулиці мають кольорові зони: вулиця Лісова зроблена в бежевих тонах, вулиця Західна – в сірих.
Що стосується мушель, які простягаються вздовж затоки Дунаю, то це більш романтичні номери для двох осіб. Тут можна й порибалити. Для дітей такі намети категорично заборонені, бо озеро надто глибоке.
Ще чим дивує готельно-ресторанний комплекс? Насамперед тим, що тут будують мінізаопарк. Наразі тут вже є кури, качки, павичі, кози та коні.
Що правда, відпочинок в екзотичному “Монкастро” – задоволення не з дешевих. У мушлі за добу плата з понеділка по четвер коштує 4 тисячі 900 гривень, з п’ятниці по неділю – 5 тисяч 900 гривень. У шале класичному з понеділка по четвер за добу доведеться заплатити 4 тисячі гривень, з п’ятниці по неділю – 5 тисяч гривень. Що стосується шале у стилі вінтаж, то тут за добу просять з понеділка по четвер 5 тисяч гривень, з п’ятниці по неділю – 6 тисяч 400 гривень. Але на честь завершення літнього сезону діє акція: за кожну добу у шале при бронюванні відпочинку від трьох осіб відпочинок дешевший на 1000 гривень, а також скасовується доплата за додаткове розміщення. Сніданок входить у вартість оренди глемпінгу.
Ресторан, що побудовано на території, доступний для візиту не тільки клієнтам, які орендували глемпінг, а й усім охочим скуштувати смачну їжу у незвичній обстановці. Правда поки що там немає коронних вилківських страв, адже кухар – з Одеси та не знайомий з місцевою кухнею. Ціні у закладі – не з дешевих, проте годують смачно.
Також за платню можна відвідати пляжну зону комплексу. Якщо ви бажаєте відпочити тут без ночівлі, це обійдеться у 1000 гривень з людини, проте 800 з них можна використати на їжу та напої. Дітям від 5 років вартість на 300 гривень нижча, найменшим – вхід вільний у супроводі дорослих. У вартість входить доступ на пляжну зону з басейнами, яких на території два – дорослий та дитячий.
У кінці хотілося б зупинитися на назві комплексу – «Монкастро». Як, виявилося це одне зі старих найменувань Білгорода-Дністровського. Місто мало колись наступні назви: Тира, Алба Юлія,Турис, Білгород, Левкополь, Монкастро, Четатя Албе, Аккерман.
Як бачимо, Бессарабія, безсумнівно, завжди дивує своєю неповторністю. Тож ласкаво просимо на південь Одещини, бо тут дійсно є що показати та де відпочити.