На Одещині зростає кількість госпіталізованих з COVID-19

На Одещині зростає кількість госпіталізованих з COVID-19

Про ситуацію з захворюваністю в області станом на минулий тиждень проінформували в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Захворюваність на COVID-19

На звітному тижні спостерігалося зростання захворюваності на COVID-19 в 1,5 раза порівняно з попереднім тижнем. Це зростання відзначено як серед дитячого населення (в 1,7 раза), так і серед дорослих (в 1,4 раза).  Переважно хворіло доросле населення (81%), серед яких превалювала вікова група 30-64 років (до 65%).

Кількість госпіталізованих з COVID-19 зросла у 2,6 раза порівняно з минулим тижнем. На жаль, вже зареєстровано один летальний випадок в Одеському районі: хворому було більше 70 років, не щеплений проти COVID-19. Загалом з початку року в області було зареєстровано 13 летальних випадків. Переважно – доросле населення, серед яких превалювала вікова група 65+ років.

Ріст захворюваності відмічається практично на всіх адміністративних територіях, окрім Болградського та Роздільнянського районів.

«Нагадуємо, вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням під час хвороби , особливо для населення із групи ризику: старшим за 60 років, людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання та перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби», – зазначають фахівці.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції 

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 14%. Зниження захворюваності  спостерігалось  як серед дитячого населення – на 11%, так і  серед дорослого – на 19%.  У структурі захворюваності діти складали 64,4%, а серед них превалювали вікові групи 1-4 та 5-9 років (по 41%).

За результатами факторного аналізу, більшість хворих (29%) пов’язують захворювання з вживанням немитих ягід, овочів та фруктів. Інші причини включають: готові домашні страви з порушенням технології приготування та зберігання (20%); недотримання особистої гігієни та правил догляду за дітьми (16%); вживання баштанних культур (10%); м’ясні продукти (7%); молочні продукти, придбані на ринках у приватних осіб (5,5%); купання в морі (4%); вживання яєць та молочних сумішей (по 2,5%); вживання рибної продукції та морепродуктів (1,7%).

Протягом звітного тижня для моніторингу циркуляції холерного вібріону також було досліджено 76 проб, зокрема морської води (20 проб), прісної води (23 проби) та стічних вод інфекційних стаціонарів (27 проб). Інші проби включали баластні води (6 проб). Холерний вібріон не виділено.

Захворюваність на кір, випадки укусів тваринами тощо

Вірусний гепатит, а також повітряно-крапельні інфекції, такі як кашлюк, скарлатина та епідпаротит, реєструвалися лише спорадичними випадками. Хвороби, як кір, краснуха, дифтерія, правець та поліомієліт, не реєструвались протягом тижня.

Загалом з початку року в області підтверджено 35 випадків кору, з яких 22 — у дітей. Найбільша кількість випадків зареєстрована в Одеському районі — 29, включаючи 7 випадків у місті Одеса. Із захворілих лише 6 осіб були щеплені відповідно до віку, решта 29 — не були щеплені, переважно через релігійні переконання.

Протягом звітного тижня також було зареєстровано 66 випадків укусів тваринами, що на 33,3% менше порівняно з попереднім тижнем (99 випадків). Випадків сказу серед людей не зафіксовано.

З початку року в області зареєстровано 103 лабораторно підтверджених випадки сказу серед тварин. З них 21 випадок (20,3%) зафіксовано серед домашніх тварин, 82 (79,6%) — серед диких (лисиці, шакали, дикі коти). Найбільше випадків зафіксовано у Подільському (28), Болградському (18) та Одеському (16) районах.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Фото – ілюстративне

Джерело: yug.today



Загрузка...