Керівництво нацпарку на Білгород-Дністровщині обвинувачує місцевих фермерів у пожежах, які розповсюджуються на заповідні зони
Очільниця НПП «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк на сторінці парку зробила заяву, що через підпали стерні, які здійснюють місцеві фермери, вогонь переходить на заповідні території. Про це, посилаючись на НПП, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Вона зазначила, що в серпні лише в межах Лиманської громади сталося чотири пожежі, які зачепили територію національного природного парку “Тузлівські лимани”. Дві ─ від суміжних полів, де горіла стерня, і два зумисних підпали на ділянках, де виникають несанкціоновані сміттєзвалища.
Ірина Вихристюк зазначила, що навіть попри чималі штрафи це не зупиняє паліїв, оскільки вони відчувають власну безкарність, тому із року в рік продовжують знищувати землю, забруднювати повітря і порушувати права громадян.
«Додаю фото. Як на мене, красномовне. Палили стерню на полі. Палили вночі біля 21 години. Обрали сприятливий (по напрямку вітру) день, щоб вогонь пройшов по всій ділянці до лиману Шагани. Вночі як горить, то далеко і добре видно. Працівники Парку викликали пожежників і самі долучились до її ліквідації», ─ зазначила вона.
Наслідки підпалу. Фото Ірини Вихристюк
Також очільниця НПП заявила, що імена паліїв відомі, і їх нескладно встановити.
«Як гадаєте, винного можна встановити? Звичайно, що так. Є дані публічної кадастрової карти, є інші матеріали. Тому нам не складає труднощів швидко дізнатись, хто палив стерню і спалив прилеглу ділянку нацпарку – це орендар, який обробляє землю – СФГ “Чебаненко С.І”, директор СФГ Сакара Олена, до речі, вчителька у місцевій сільській школі», ─ йдеться у дописі Ірини Вихристюк.
Скрин допису І.Вихристюк на сторінці НПП
Вона зазначила, що керівництво парку очікує на відповідну реакцію правоохоронних органів.
Загалом останнім часом кількість пожеж на відкритих територіях дійсно шокує. За даними ГУ ДСНС в Одеській області, з початку 2024 року в Одеському регіоні виникло 3560 пожеж на відкритих територіях. Загальна площа знищених вогнем територій сягнула 1968 гектарів родючої української землі.
Нагадаємо, найбільш масштабну за останній час пожежу довелося ліквідовувати протягом тижня. Вчора вдень між селом Яськи та Нижньодністровським національним природним парком рятувальники ліквідували пожежу очерету, яка виникла ще 12 серпня.
Наслідки пожежі між селом Яськи та Нижньодністровським НПП. Фото: ДСНС