В Одесі епідеміологи та інфекціоністи вчилися, як реагувати на спалахи десяти інфекційних захворювань
В Одесі відбувся тренінг на тему «Технічна підтримка у зміцненні готовності та спроможності реагування в Україні на пріоритетні інфекційні захворювання».
Для підтримки охорони здоров’я України у зміцненні готовності та спроможності реагування на інфекційні захворювання, ВООЗ в Україні у співпраці з Всеукраїнською асоціацією інфекціоністів започаткувала ініціативу проводити навчальні тренінги із залученням професійної спільноти – епідеміологів та клінічних спеціалістів із інфекційних захворювань, повідомляють у Департаменті охорони здоров'я Одеської ОДА.
У заході взяли участь директорка Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксана Рокунець-Сорочан та т.в.о. начальника відділу управління та контролю якості медичної діяльності управління медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Надія Володіна.
Цією ініціативою ВООЗ в Україні передбачає посилення ключових спроможностей системи громадського здоровʼя адресувати питання готовності і реагування на 10 пріоритетних інфекційних хвороб в умовах надзвичайних ситуацій (гепатит А, холера, лептоспіроз, шигельоз, сальмонельоз, ботулізм, туляремія, сибірська виразка, бруцельоз, сказ).
15 серпня ВООЗ в Україні уже провела моніторинговий візит в Одеській області.
На тренінгу було розглянуто актуальні питання епіднагляду, ранньої діагностики та клінічного менеджменту найбільш важливих інфекційних хвороб із інтерактивними презентаціями від провідних експертів.
Також серед заходів, охоплених ініціативою є:
-
проведення комплексної оцінки ситуації щодо визначених 10 пріоритетних хвороб в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Вінницькій та Запорізькій областях;
Сірчані пробки зникнуть самі,а слух стане чітким як у 20 років! -
виявлення критичних прогалин у національних нормативних актах та пропозиції для їх оновлень з метою приведення у відповідність із міжнародними стандартами;
-
перегляд і розробка планів готовності та реагування щодо визначених пріоритетних інфекційних хвороб;
-
проведення заходів із підвищення професійної кваліфікації медичних працівників стосовно готовності, реагування та клінічного управління цими хворобами відповідно до міжнародних рекомендацій.