Пожежа, яка вирувала в дельті Дністра кілька днів тому, стала найбільшою за останні п’ятдесят років
Кілька днів тому в Одеському районі, на відкритій території, зокрема біля озера Тудорове та озера Біле, вирувала масштабна пожежа, дістатися осередків якої рятувальники просто не мали змоги. Сьогодні еколог Іван Русєв написав на своїй сторінці в Фейсбук, що загоряння стало найбільшим за останні п’ятдесят років.
«Найбільш потужна пожежа у дельті Дністра сталася у 1969 році. Тоді вигоріли великі площі водно-болотних угідь між Дністром та Турунчуком і сформувалися так звані «Горілі озера». Після цього року було ще багато різних пожеж, і мені з 1977 року, коли я часто бував у дельті Дністра для спостереження за птахами і середовищем їх існування, довелося не раз викликати пожежників. Але слід сказати, що у майже 99% випадків, пожежники нічого суттєвого зробити не можуть, вони фактично безсилі. Не можуть, тому що в глибинні топі плавнів на звичайних пожежних машинах доїхати практично неможливо, і горять вони (плавні – Ред.) дуже швидко, охоплюючи великі площі в залежності від напряму і сили вітру», – поділився спостереженнями вчений.
Щодо пожежі, яка сталася нещодавно, Іван Русєв зазначає, що вона була дуже масштабною і вирувала три дні.
«Вигорілі неймовірно цінні природні ділянки плавнів, чагарникові зарості, заплавний ліс. У таких випадках, звісно, гине і багато різних видів тварин. Загальна площа згорівших ділянок сягає більше 5000 га, з яких значна частина в заповідної зоні Нижньодністровського національного природного парку», – окреслив втрати від пожежі еколог.
За його словами, в той день, коли заповідна територія в дельті Дністра ще догорала, до Одеси приїхав міністр Міндовкілля Руслан Стрілець разом з директором Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Павлом Івановим. Проте, не дивлячись на прохання колективу Нацпарку, місце пожежі чиновники, які зустрічалися зі своїми колегами з Молдови, так і не приїхали. Хоча надзвичайна ситуація у дельті Дністра якраз безпосередньо стосується і екології сусідньої країни.
Іван Русєв також зазначає, що адміністрація Нижньодністровського національного природного парку не раз зверталась до Одеської ОДА за дозволом на протипожежні прокоси, але ніхто це питання не вирішував.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА