«Ті крики людей про допомогу я чую досі»: поліцейський з Одещини про роботу на деокупованій Херсонщині
Одеський поліцейський Олександр Паскалов присвятив службі у правоохоронних органах понад 20 років свого життя. У 2023 році правоохоронець разом з колегами у складі зведеного загону поліції Одещини був відряджений на Херсонщину, де, як розповів Олександр, і побачив усю цинічність та підступність росіян. Історією поліцейського поділилися у пресслужбі ГУ Нацполіції в Одеській області, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Правоохоронець розповідає, що став свідком, як росіяни обстріляли цивільне населення, серед яких були літні люди, маленькі діти, що прийшли по продукти:
«Якось ми забезпечували охорону громадського порядку в центрі Херсона, куди прийшли майже три сотні містян по талони від волонтерів та підприємців для подальшого обміну на продукти харчування в супермаркетах. Там були громадяни, які пересувались на візках, літні люди, маленькі діти. І це скупчення росіяни підступно обстріляли. Усі попадали, несамовито кричали. Ми на руках переносили потерпілих до найближчих підвалів, підʼїздів та інших укриттів для надання медичної та психологічної допомоги. Дивом того дня обійшлося без смертей. Ті крики людей про допомогу я чую досі», – розказує майор поліції.
Поліцейський згадує, як російські війська безперестанку обстрілювали Херсонщину і через це доводилося евакуйовувати громадян до інших областей.
«Найважче було з людьми, які не погоджувались виїжджати, як би ми не вмовляли. Вони казали: пошкоджений після обстрілів дах полагодимо, а рідний дім не покинемо», – згадує правоохоронець.
Одного разу і сам Олександр Паскалов потребував допомоги. Блокпост, на якому він ніс службу, було атаковано ворожим дроном. Поліцейський отримав поранення руки та контузію. Згадує, що отямився у бліндажі, в якому опинився завдяки напарнику Олександру Морозову та іншим побратимам.
Про поранення правоохоронець розповідає неохоче. Каже: вдома керівництво допомогло пройти необхідне лікування, а поліцейські-психологи допомагають відновити ментальне здоров’я.
«Головне – що живий, що повернувся у стрій і можу надалі виконувати свій поліцейський та громадянський обов’язок», – пояснює Олександр.
Поки відновлюється, у складі сектору протидії домашньому насильству Одеського районного управління поліції № 1 допомагає громадянам, які потерпають від сімейних кривдників. Переважно отримує повідомлення від жінок. Чоловіки чи співмешканці б’ють, принижують їх, відбирають гроші або інші цінні речі, а іноді навіть вчиняють домашнє насильство сексуального характеру. Потерпають від агресії батьків і діти. А поліцейський працює, аби припинити такі правопорушення, щоб у скривджених жінок було спокійне життя, а їхні діти мали щасливе дитинство.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА