В Одесі відкрилася вулична фотовиставка «Крим очима громадянських журналістів: 10 років у неволі»(фото)
Сьогодні у центрі Одеси, на Приморському бульварі, відкрилася вулична фотовиставка під назвою «Крим очима громадянських журналістів: 10 років у неволі». Про це повідомили організатори заходу.
Фотовиставка складається із 48 фотографій із підписами, де зображені незаконні арешти кримських татар, обшуки в їхніх будинках та судилища за сфабрикованими кримінальними справами.
«Одеса – це перше місто нашого регіонального туру. Виставка буде представлена ще у 4 містах України, також паралельно ми проводимо акцію підтримки політичних в’язнів «Листи до вільного Криму», до якої можуть долучитися всі охочі на місці проведення виставки. Сама виставка та правозахисні заходи приурочені до 10 років російської окупації Криму», – зазначила Вікторія Нестеренко, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA.
Зазначається, що переслідувань з боку російських силових структур в окупованому Криму часто зазнають громадянські журналісти. Здебільшого це кримськотатарські активісти та родичі політичних в’язнів, більшість яких, заради своєї безпеки, вимушені працювати анонімно. За ці 10 років окупації багатьох журналістів було незаконно ув’язнено.
«Працювати всередині півострову будучи незалежною репортеркою, було просто небезпечно. Я і інші колеги і колежанки, які працювали в Криму протягом цих років, не могли фізично встигнути охопити весь обсяг інформації. Обшуки в Криму, буквально, відбувалися щотижня», – розповіла про свій досвід роботи у Криму кримська журналістка Олександра Єфименко.
За даними Представництва Президента на сьогодні налічується 218 осіб, які були незаконно ув’язнені в окупованому Криму, 133 з яких кримські татари. Вони були переміщенні до колоній і в’язниць на територію Росії. Більшість політв’язнів зіштовхуються у місцях несвободи із жахливими умовами утримання, можуть бути піддані катуванням, їх поміщають до штрафних ізоляторів, їм відмовляють у наданні медичної допомоги, забороняють спілкуватися із родиною, депортують з Криму до колоній на території Російської Федерації. Такі дії окупаційної влади РФ є злочинними по відношенню до громадян України, у контексті захисту прав людини та дотримання норм міжнародного гуманітарного права.