У заповіднику на Одещині вода в озерах змінила колір: в чому причина(фото)

У заповіднику на Одещині вода в озерах змінила колір: в чому причина(фото)
З підвищенням температури води у деяких замкнутих водоймах на пересипі у Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, вода у водоймах почала набувати коричневого кольору з масляністою плівкою. 
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
НПП «Тузлівські лимани», Фото: Іван Русєв, Фейсбук
Зі слів вченого, це безпечні природні процеси і вони можуть бути викликані різними факторами:
1.Розкладання органічних речовин. Листя, гілки, трава та інша органіка яка була до цього і нещодавно залита водою під час підйому рівня в лиманах розкладається і виділяє гумінові кислоти та таніни, які можуть фарбувати воду в коричневий колір.
2.Водорості. Деякі типи водоростей можуть виробляти пігменти, що забарвлюють воду в коричневий колір.
3.Мікроорганізми. Присутність великих кількостей мікроорганізмів, перш за все бактерій, що розкладають органічні речовини, також може сприяти зміні кольору води.
Вода в деяких дуже солоних лиманах може мати також маслянисту консистенцію і утворювати плівку на поверхні з кількох причин:
-висока концентрація солей: у дуже солоній воді концентрація солей, таких як хлорид натрію (NaCl), може бути настільки високою -100 і вище промиле, що вода стає густішою і в’язкішою, ніж звичайна прісна вода. Це може створювати враження маслянистої консистенції;
-наявність органічних речовин. У солоних лиманах часто можуть накопичуватися органічні речовини, такі як водорості, залишки мікроорганізмів і інші біологічні матеріали. Ці органічні речовини можуть підніматися на поверхню і утворювати тонку плівку;
-мінерали та мікроорганізми: у деяких солоних Тузлівських лиманах є специфічні мінерали та мікроорганізми, які можуть виділяти речовини, що створюють плівку на поверхні води. Наприклад, бактерії, що живуть у солоних умовах, можуть продукувати ліпіди або інші органічні сполуки, які плавають на поверхні.
4. Випаровування води. В умовах високої температури та низької вологості випаровування води з поверхні лиманів може залишати за собою концентровані розчини солей і органічних речовин, що сприяє утворенню плівки.
НПП «Тузлівські лимани», Фото: Іван Русєв, Фейсбук
НПП «Тузлівські лимани», Фото: Іван Русєв, Фейсбук
«Ці фактори можуть комбінуватися, роблячи воду в дуже солоному озері відчутною як масляниста і утворюючи видиму плівку на поверхні. Але всі ці явища є безпечними для природного середовища», — зазначає науковець.


Загрузка...