Під час гасіння пожежі після ракетного обстрілу «Таврії В» в Одесі рятувальники вперше використовували новітню техніку, обладнану дронами
Внаслідок ранкового ракетного удару по Одесі 24 червня відбулася пожежа на складських приміщеннях на площі 3000 кв.м. До гасіння залучалося понад 90 вогнеборців та близько 20 одиниць техніки ДСНС. Зокрема залучався пожежний потяг Укрзалізниці. Окрім того, цього разу рятувальникам ліквідовувати наслідки влучання допомагала нова техніка – обладнаний спеціально для ДСНС мобільний пункт управління безпілотними апаратами. Автомобіль обладнано дронами з камерами, тепловізорами, гучномовцями та прожекторами, які вперше залучалися під час ліквідації масштабної пожежі. Про це розповіла речниця ГУ ДСНС в Одеській області Марина Аверіна в ефірі «7 каналу».
Спеціально обладнаний автомобіль з дронами, за словами Марини Аверіної, є необхідним у випадках масштабних пожеж, зокрема – у багатоповерхівках. Таким чином рятувальники мають змогу побачити заздалегідь, чи є люди на верхніх поверхах будівлі, у якій палає пожежа, і що там відбувається. Окрім того, завдяки гучномовцям є змога зв’язатися з цими людьми, а завдяки тепловізорам та прожекторам, дрони вдало можуть працювати й вночі:
«Розрахована на водія і ще на трьох людей. Всередині є три дрони, монітори. До кожного дрона є гучномовець й прожектор. Тобто на кожен дрон, який вилітає, може бути прожектор і гучномовець, вони всі з тепловізором, вони можуть працювати вночі. Можна вночі їх (дрони – Авт.) підняти й прожектором освітлювати всю роботу рятувальників, бачити, що знаходиться всередині квартир. Якщо є люди на верхніх поверхах, саме гучномовцем ми можемо передати: «Ми вас бачимо, ми знаємо де ви знаходитесь», заспокоїти людей», – пояснила речниця ГУ ДСНС в Одеській області.
24 червня це нове обладнання використовувалося вперше та показало себе ефективним та необхідним у роботі рятувальників:
«Пожежа була дуже велика, три тисячі кв. м. Рятувальники працювали по ділянках. У нас є штаб, хлопці беруть інформацію з кожної ділянки, і далі вирішують скільки людей треба на ту ділянку, скільки техніки туди, скільки води туди. Сьогодні з дрона було все чітко видно. Коли рятувальники ліквідовують пожежу, може бути обвал даху. Сьогодні з дрона було чітко видно, як воно горить, чи сам дах починає якось деформуватися, і саме з дроном ми ці всі моменти могли продивитися», – зауважила Марина Аверіна.
Допомогли з реалізацією ідеї рятувальників ДСНС щодо цього обладнаного дронами автомобіля у БФ «Милосердя Віктор». Як зазначила голова фонду Марія Легеза, усі витрати у сумі близько трьох мільйонів гривень покрила родина Мороховських. З цієї вартості близько половини, тобто півтора мільйона, коштував сам автомобіль, інша ж частина пішла на навчальний центр, де рятувальники опановували нове обладнання.
На думку Марини Аверіни, одного такого автомобіля може цілком вистачити на цілий район:
«Але я зрозумію, що якщо вона (машина – Авт.) легко охоплює Одесу і Одеський район, то все, що знаходиться далеко – Ізмаїл, Подільськ, Білгород-Дністровський, то хотілось би, звичайно, по одній машині на район, вистачило б з головою».
Слід зазначити, що цей мобільний пункт управління безпілотними апаратами для ДСНС– перший в Україні.