Зеленський попрощався з патріархом Філаретом

Зеленський попрощався з патріархом Філаретом

Церемонія прощання відбулась у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі в толиці України.

Президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська взяли участь у церемонії прощання з почесним патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Про це глава держави написав у Телеграм в суботу, 21 березня.

"Він доклав багато зусиль, щоб в Україні була своя помісна церква. Без його наполегливості та сміливості не уявити історію української самостійності, нашої духовної незалежності та розбудови справді своєї сильної держави. Памʼятаємо. Шануємо. Будемо вдячні", – написав глава держави.

Церемонія прощання відбулась у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі в Києві.

 
Пресслужба президента України

Нагадаємо, 20 березня помер патріарх Філарет. Йому було 97 років. Молитва та пам’ять про Філарета залишаться в помісній автокефальній церкві довіку, зазначив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Раніше Філарет у своєму духовному заповіті наголосив, що чин поховання має здійснюватися саме представниками УПЦ КП, виключаючи участь ієрархів ПЦУ. Він підкреслив, що залишається предстоятелем УПЦ КП і не визнає себе почесним патріархом ПЦУ.

Джерело: korrespondent



Загрузка...