Як зрозуміти, що ви віддаєте занадто багато в коханні: 3 тривожні ознаки

Як зрозуміти, що ви віддаєте занадто багато в коханні: 3 тривожні ознаки

Американський психолог Марк Треверс назвав три ознаки того, що ви занадто багато віддаєте у стосунках.

Як він пояснив у своїй статті для Forbes, це означає, що ви постійно вкладаєте у стосунки більше, ніж це корисно, стійко або взаємно.

"І йдеться не тільки про час або допомогу - ви, швидше за все, ділитеся своєю емоційною енергією, увагою, турботою, прощенням і нескінченними "другими шансами", часто на шкоду власним кордонам", - зазначив він.

При цьому психолог навів результати дослідження 2014 року, які показали, наскільки важливі зусилля для задоволення в романтичних стосунках. Виявилося, що сприйняття зусиль - як власних, так і партнерських - безпосередньо пов'язане з якістю шлюбу і навіть з імовірністю розлучення.

Ось які три тонкі, але важливі ознаки того, що ви віддаєте у стосунках більше, ніж слід, він назвав:

Ви відчуваєте образу в стосунках. Дослідження 2022 року показало, що люди схильні жертвувати собою заради партнера навіть без гарантії взаємності. Це свідчить про те, що жертва в любові - не завжди угода. Багато хто робить це просто з почуття любові. Але якщо жертви стають постійно односторонніми і невизнаними, емоційна ціна накопичується і любов поступово перетворюється на образу.

Ви відчуваєте провину, коли висловлюєте свої потреби. Люди, які більше віддають у стосунках, часто ігнорують власні бажання. Вони кажуть "так", коли хочеться сказати "ні", ставлять почуття інших вище за свої. Багато хто не вірить, що заслуговує на любов просто так - їм здається, що любов потрібно заробити через допомогу, зручність і самовіддачу. Дослідження2016 року показало, що "умовна любов" (коли любов дають тільки за виконання очікувань) пов'язана з низькою задоволеністю стосунками. Люди відчувають, що їх не приймають такими, якими вони є, і намагаються "заслужити" любов.

Ви постійно намагаєтеся "компенсувати". Нове дослідження 2025 року виявило головні страхи в романтичних стосунках. Найчастіше зустрічалися: страх не відповідати очікуванням партнера, страх втрати свободи, страх бути вразливим або залежним. У тих, хто більше віддає, такі страхи проявляються не через відсторонення, а навпаки - через гіперактивність. Вони беруть на себе більше, стараються сильніше, роблять усе за двох, навіть якщо ніхто про це не просить.



Загрузка...