Що відбувається з ціною на паливо: чи дійсно на нас чекає черговий стрибок

Що відбувається з ціною на паливо: чи дійсно на нас чекає черговий стрибок

Вартість нафтопродуктів на європейському ринку продовжує зростати

Багато експертів говорять, що ситуація на ринку палива залишається нестабільною і ціна на паливо продовжує підвищуватися. Чому так? Через що ціни можуть злетіти ще більше? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Бачимо сигнали, що місця зниження цін практично немає

Директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн заявив, що нинішній рівень цін на пальне зумовлений зростанням вартості нафтопродуктів на європейському ринку.

Експерт зазначив, що після нетривалого зниження цін, викликаного паузою в ескалації на Близькому Сході, котирування на нафту знову пішли вгору. Сьогодні бензин коштує вже 785 доларів за тонну, що більше ніж у червні, коли він коштував 770 доларів. Дизель також утримується на найвищому рівні.

Тому закупівельна ціна пального в Україні залишається високою, що впливає на роздрібну вартість на АЗС. Крім того, продаж знизився, а маржа автозаправних станцій скоротилася — це ще один фактор, що стримує можливість здешевлення.

"Це сигнали, що місця для зниження цін практично немає. Ціни під напругою. У поточній ситуації є більше підстав говорити про подальше зростання", — зазначив Сергій Куюн.

За його прогнозом, у найкращому разі ціни зможуть стабілізуватись на нинішньому рівні. Але сприятливих передумов для значного зниження поки немає.

Відразу замістити на світовому ринку російські барелі неможливо

Паливний експерт, засновник групи компаній Prime Дмитро Леушкін розповів в інтерв'ю "УНІАН", що у випадку, якщо США все ж таки введуть анонсовані санкції щодо покупців російської нафти, ціни на бензин та дизель на українських АЗС блискавично підстрибнуть на близько 10 грн/літр, і автогаз – на 5 грн/літр.

Експерт каже, що у разі такого сценарію ціни будуть залишатися високими як мінімум до кінця поточного року.

"А потім ще акциз з 1 числа (з 1 січня 2026 року – ред.) зростає. Та й невідомо, який курс буде... Тому ралі може непогане вийти", — висловився експерт.

Він пояснює, що відразу замістити на світовому ринку російські барелі неможливо з огляду на те, що Саудівська Аравія, яка могла б потенційно швидко збільшити видобуток нафти, вже задіяла додаткові свердловини, а іншому великому постачальнику "чорного золота" — США — для суттєвого збільшення видобутку нафти потрібен.

"У Штатів потенціал довгограючий. Бурити (свердловину – ред.) для видобутку сланцю — це довго. Це не так, як у саудів — відкрили кран і нафту побігла. У США це все довше. Видобуток зростатиме поступово, протягом року", — прокоментував Леушкін.

Джерело: Коментарі



Загрузка...