У Росії не вистачає картоплі

У Росії не вистачає картоплі

Зростання інфляції та дефіцит працівників стали серйозною загрозою для економічної стабільності Росії, яка досі витримувала тиск санкцій.

Особливо різко в країні-агресорці подорожчала картопля. Її ціна за рік підскочила на 167%. Це рекорд серед усіх категорій харчових товарів. У матеріалі зазначається, що надмірний попит на цей продукт став проблемою особисто для диктатора Володимира Путіна, передає The Telegraph.

"Виявилося, що у нас не вистачає картоплі. Я говорив із Лукашенком. Він сказав: "Ми вже все продали Росії"", - визнав Путін у травні.

Після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році й запровадження безпрецедентних санкцій, економіка РФ трималася на плаву. Але останнім часом спостерігається зростання інфляції та уповільнення зростання ВВП, що вказує на появу структурних проблем. Як зазначають журналісти, "пильні економісти уважно стежили за ознаками економічної шкоди, які тривалий час залишались "невловимими". Але тепер інфляція, підживлена зростанням цін на їжу та браком робочих рук, демонструє, що економіка дає тріщини".

Міністр економіки РФ Максим Решетніков заявив, що країна стоїть на межі рецесії. За його словами, інфляція у травні досягла 9,9%. При цьому Центробанк зберігає ключову ставку на рівні 20%, хоча в червні її трохи знизили.

Колишня радниця Центробанку РФ Олександра Прокопенко попередила, що російська економіка наближається до стагфляції - коли ціни зростають, а ділова активність завмирає.

"Економіка вразлива. Падіння вартості нафти або посилення санкцій завдадуть набагато більших збитків, ніж раніше", - підкреслила вона.

Один з європейських економістів, який побажав не називати свого імені, вважає, що РФ втрачає колишній темп. За його словами, дефіцит бюджету продовжує зростати.

"Попри фіскальні вливання, очевидно спрямовані на військові витрати, економіка Росії вже не така міцна, як була раніше", - зауважив аналітик.



Загрузка...