Самотність стала глобальною загрозою для здоров'я - ВООЗ

Самотність стала глобальною загрозою для здоров'я - ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала самотність серйозною загрозою для громадського здоров'я.

Про це йдеться у звіті ВООЗ.

У своєму глобальному звіті Комісія із соціальних зв'язків повідомила, що ізоляція та самотність щорічно призводять до понад 871 тис. смертей у світі - це близько 100 випадків щогодини.

Проблема стосується людей усіх вікових груп, однак найбільш вразливими залишаються підлітки, молодь і мешканці країн із низьким та середнім рівнем доходу.

Згідно з даними ВООЗ, 17-21% молодих людей віком від 13 до 29 років регулярно стикаються з почуттям самотності, а серед підлітків ці показники найвищі. У країнах із низьким доходом рівень самотності сягає 24%, тоді як у країнах із високим доходом - близько 11%.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус наголосив, що сучасний світ, попри широкі можливості для комунікації, стикається з поширеною соціальною ізоляцією.

За його словами, без належної реакції це явище спричинятиме ще більші збитки - як емоційні, так і економічні, впливаючи на охорону здоров'я, освіту та сферу працевлаштування.

У звіті підкреслюється, що сильні соціальні зв'язки є важливими на всіх етапах життя - вони знижують запалення, підтримують психічне здоров'я, зменшують ризики серйозних захворювань і навіть сприяють довголіттю. Натомість самотність асоціюється з підвищеним ризиком інсульту, хвороб серця, діабету, порушень когнітивних функцій, депресії, тривожності та навіть суїцидальних думок.

Станом на жовтень 2024 року 68% українців повідомили про погіршення стану свого здоров'я порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.

Найпоширенішими проблемами зі здоров'ям є проблеми з психічним здоров'ям, від яких страждають 46% людей. За ними йдуть розлади психічного здоров'я (41%) та неврологічні розлади (39%).

Джерело: gazeta.ua



Загрузка...