Зірка мережі лелека Грицик позбувся свого пташеняти: що відомо про його долю

Зірка мережі лелека Грицик позбувся свого пташеняти: що відомо про його долю

У відомій родині лелек Одарки та Грицика, що мешкають в Національному природному парку "Пирятинський" на Полтавщині, вилупилося п’ятеро пташенят, однак залишилося четверо, бо тато виніс з гнізда одного з них.

Як зазначається на сторінці "Лелека Грицько" у Facebook, птахи так роблять, тому що спрацьовує природний відбір, коли виживає найсильніший. Тобто маленька лелека на прізвисько Катруся була найслабшою у виводку. Як пояснили орнітологи, лелека-батько вирішив позбутися Катрусі, щоб дати більше шансів вижити іншим пташенятам.

За словами дослідників, на щастя, Грицик відніс Катрусю недалеко – за 100 м від "домівки" та покинув у кукурудзяному полі, але фахівці швидко знайшли пташеня та надали необхідну допомогу.

"Лелеченя вчасно знайшли, нагодували. Зараз воно в надійних руках і отримує всю необхідну допомогу. Чи повернеться пташеня до дикої природи, поки не знаємо, але шанс на життя воно отримало", - запевнили фахівці.

Зокрема, у реабілітаційному центрі "Садиба Нюшанік" Катруся за призначенням ветлікарів отримала препарати для лікування ентериту, виявленого в неї при обстеженні у клініці.

"Ентерит – це запалення слизової оболонки тонких кишок, спричинене вживанням недоброякісної їжі, хімічними подразненнями, кишковими інфекційними хворобами", - пояснили фахівці.

Вони зазначили, що пташенятко оговтується та вже встигла полюбити морожених карасиків.

Джерело: unian



Загрузка...