З крана чи бювета: експерт розповів, яку воду краще пити

З крана чи бювета: експерт розповів, яку воду краще пити

Підземна артезіанська вода з бювета зазвичай є чистішою за ту, що з крана. Зокрема 80% питної води в Україні надходить з поверхневих джерел, які вразливі до забруднення та екологічного виснаження, тому лише 20; беруть з безпечніших підземних джерел. Про це йдеться у матеріалі "РБК-Україна".

"Оптимально пити водопровідну, додатково доочищену воду. Бажано - очищену за допомогою спеціальних фільтрів. І тоді ви можете не переживати, бо базово водопровідна вода вже якось очищена, в ній більш-менш щось перевірено. А якщо ви її доочистите, то можете спокійно і з задоволенням пити. Доочищувати питну воду варто всім, хто хоче жити трохи довше", - порадив підприємець і віцепрезидент Української водної Асоціації Артем Шира у коментарі для журналістів.

Іншим варіантом є купівля доочищеної води, яку продають в пунктах розливу біля будинків. 

"Є портативний вимірювач солоності води, яким можна перевірити воду, не здаючи її на дослідження. Якщо солоність води знижена, то точно знижені і всі інші показники. І це означає, що така вода в кілька разів чистіша і придатна до вживання. Звісно, в ідеалі краще пити воду зі швейцарських гір, але це найкраща альтернатива тут і зараз - водопровідна, доочищена. Або вода з пункту розливу, де вона точно буде краще, ніж з крана", - запевнив фахівець.

За його словами, питна негазована вода, яка продається у пляшках, за якістю є приблизно такою самою, як і вода на розлив. 

"Вода в пляшках дорожча в основному за рахунок логістики та інших факторів, але якість самої води - приблизно така сама", - підкреслив Шира. 

Джерело: УНІАН



Загрузка...