Що не можна залишати в авто у спеку: названо 10 речей, що можуть стати небезпечними
Є перелік речей, яких не можна залишати в автомобілі у спеку. Йдеться не лише про те, що вони можуть пошкодитися і стати непридатними до подальшого використання, а й що це може призвести до певної небезпеки.
Видання SlashGear опублікували список із 10 речей, які не повинні лежати в автомобілі, коли надворі висока температура повітря, а ви залишаєте машину припаркованою надовго.
1. Аптечка першої допомоги
Один із найгірших ворогів аптечок першої допомоги - екстремальна температура, причому як низька, так і висока. Найкраще аптечку в авто тримати в ізоляції та прохолоді. Є два заходи безпеки. По-перше, аптечку потрібно наповнити речами, які менше за інші піддаються впливу температури. Наприклад, деякі бинти краще витримують спеку, деякі - гірше. По-друге, слід покласти усе в міцний, водо- та термостійкий футляр.
Зручний спосіб ізолювати аптечку у крайньому випадку - заповнити порожній простір пляшками з водою. Вода нагрівається довго, тому на якийсь час це буде ефективна ізоляція.
2. Сонцезахисний крем
За іронією долі найгірший ворог сонцезахисного крему – сонце, точніше, тепло. Це означає, що всередині вашого автомобіля навіть ділянки, захищені від світла (бардачок, багажник, сумка), не безпечні для сонцезахисного крему.
Більшість сонцезахисних кремів - це певні хімічні сполуки, які руйнуються при постійному впливі тепла понад 24°C. Якщо вам потрібно взяти крем із собою, гарною ідеєю буде покласти його в сумку-холодильник.
3. Ліки
Звісго, не всі ліки стануть неефективними через екстремальну спеку. Сольовий розчин, наприклад, дуже стійкий до високої тепрератури. А тим часом адреналін та інсулін - потенційно рятівні препарати, які багато хто тримає завжди із собою, проте вони дуже чутливі до тепла.
Кілька годин на сонці їх не зіпсують, однак вони можуть стати неефективними вже після кількох днів у розпеченому автомобілі. Для таких ліків необхідну температуру можна підтримувати лише за допомогою ізольованого контейнера.
4. Тампони
Тепло може зіпсувати тампони раніше закінчення терміну придатності, і буває дуже важко відрізнити якісний тампон від зіпсованого. Взагалі термін придатності тампонів - п'ять років з моменту виробництва, а надмірна волога всередині авто може призвести до появи плісняви на тампоні ще до закінчення терміну придатності. Варто пам'ятати, що повітря, як правило, більш вологе при вищих температурах.
Якщо ви не впевнені, чи безпечний тампон, оскільки він деякий час зберігався неправильно, то краще викиньте його. Ризик того не вартий.
5. Окуляри
Тепло може пошкодити окуляри. Будь-який пластиковий виріб може бути повністю зруйнований тривалим впливом високої температури. Навіть якщо ваші лінзи виготовлені зі скла, спека може бути для них шкідливо. Поляризовані окуляри є одним із прикладів, адже надмірне нагрівання пошкоджує плівку, яка забезпечує цей ефект. Плівка не просто зісковзне з лінз, якщо буде занадто жарко, а це призведе ще й до "розтріскування" – утворення багатьох крихітних тріщин, які можуть зіпсувати цілком справну пару окулярів.
6. Усі види контрацепції
Спека може зруйнувати будь-який вид контрацепції. Презервативи, які люди навмисно залишають в автомобілях, виготовлені з латексу, тому, звичайно, вони вразливі до тепла. 38 °C - максимальна температура, яку презервативи можуть витримувати лише кілька днів, а 29 °C - оптимальна температура тривалого зберігання.
Автомобілі ж можуть нагріватися значно сильніше, що потенційно може зруйнувати ефективність контрацептивів менш ніж за тиждень.
Протизаплідні таблетки теж чутливі до нагрівання. Як і майже всі ліки, їх слід викидати, якщо вони зберігаються при досить високій температурі (іноді до 20°C) протягом кількох днів або довше. Це не тільки може знизити їхню ефективність, але й спричинити захворювання.
7. Пластикові пляшки для води
Пластикові пляшки можуть спричинити пожежу. Звичайно, це дуже малоймовірно, адже пляшці з водою потрібно досягти температури 200 °C, щоб загорітися, а потім вогню доведеться мати справу з водою всередині. Однак, якщо залишити її під прямими сонячними променями, пляшка може діяти як лупа та спалити все, що поруч із нею. Заради безпеки повні пляшки зберігайте в захищеному місці, наприклад, у багажнику або в сумці.
Крім того, вода, яка зберігалася довго у пластиковій пляшці при температурі 27 °C, може бути забруднена слідами хімічних речовин із пластику. Дослідження показало, що за 4 тижні при 70 °C вода може забруднитися такою небезпечною хімічною речовиною, як сурма. Крім того, тепла вода надзвичайно добре сприяє розмноженню бактерій, що містяться у повторно використаній ємкості. Краще рішення – тримати воду у багаторазовій непластиковій пляшці і вчасно її мити.
8. Аерозольні балончики
Аерозольні балончики, або балончики з розпилювачем, - це ємності під тиском. Стиснутий газ, як і всі гази, прагне зайняти якомога більше місця та розширитися. Коли в балончику утворюється отвір, наприклад, коли механізм активується та відкривається клапан, газ виштовхує рідину.
Тепло підвищує тиск газу, а надмірне нагрівання може навіть призвести до вибуху. Тому краще такі балончики не тримати в автомобілі.
9. Цукерки й шоколад
Цукерки та шоколад, які зберігалися в розпеченій машині, не є надто небезпечними для здоров’я. Але, якщо ви їх залишили в салоні у спеку, ймовірно, після цього вам доведеться потратити день на чищення пасажирського сидіння, тому краще не лишати цих ласощів, коли паркуєте авто і виходите з нього.
10. Електроніка
Телефон, ноутбук, камери не повинні довго залишатися гарячими. Саме тому комп'ютери та ігрові консолі мають вентиляційні отвори - повітря допомагає внутрішній частині корпусу залишатися прохолодною. Якщо температура стає занадто висока, більшість із них самостійно вимикається. Однак соняяне тепло автоматично не вимкнеться, а продовжуватиме зростати, потенційно перевищуючи безпечні рівні та пошкоджуючи обладнання.
Джерело: УНІАН