Яка найскладніша мова у світі: у ТОП-10 є українська(інфографіка)
Думки людей розділилися щодо того, які найскладніші мови світу для вивчення. В одних рейтингах на першому місці арабська, в інших - північнокитайська (мандаринська). Також є рейтинги, в яких серед найскладніших для вивчення фігурують українська чи російська мови.
Найскладніша мова у світі - рейтинг із 10 мов
Найскладнішою для вивчення можна назвати мандаринську, носієм якої є понад мільярд людей. Ця мова поширена на південному заході та на півночі КНР, а також нею користуються китайці, які живуть за кордоном.
Ключові проблеми у вивченні мандаринської такі:
- Не має стандартизованого алфавіту - складається з символів, які є фразами чи словами, і ці символи потрібно запам'ятати (вважається, що в китайській є від 3 тисяч ієрогліфів, і їх необхідно знати).
- Мандаринська тональна - від висоти тону та інтонації, які людина використовує під час розмови, залежатиме значення сказаного.
Друга за складністю - арабська. Її використовують у Північній Африці, на Аравійському півострові та на Близькому Сході. Кількість носіїв становить близько 300 мільйонів осіб. Не дарма дехто вважає, що це найскладніша мова у світі.
Арабська має низку ось таких цікавих особливостей - потрібно писати з правого боку в лівий; пунктуаційні знаки пишуться в інший бік - тобто з лівого боку в правий; алфавіт складається з літер, які мають складне накреслення. У написанні деяких букв є дрібні відмінності, наприклад, розташування крапок.
У ТОП-3 за складністю вивчення дехто вносить і японську, носіями якої є понад 100 млн осіб. Її вважають дуже складною для вивчення з таких причин:
- Є три алфавіти - кандзі (складні ієрогліфи), катакана (потрібна для виокремлення та взаємодій) і хірагана (для суто японських слів). У повсякденному житті ці алфавіти змішуються. Вважається, що японці використовують від 2 до 3 тисяч ієрогліфів.
- У японській є дуже багато різних рахункових суфіксів, які потрібно використовувати залежно від того, що саме необхідно підрахувати.

Загалом, яка найскладніша мова у світі, ми розібралися. А тепер "покопаємося" в тому, які ж світові мови вважають менш складними. До них належать:
Грузинська, якою розмовляють близько 10 млн осіб. Вона має унікальну абетку з непростими за накресленням буквами із завитками, складно вивчити вимову, оскільки є лише 5 голосних літер, і часто зустрічаються слова, на початку яких кілька приголосних.
Угорська теж вважається дуже непростою, її носіїв більш ніж 10 мільйонів. Вона має 18 граматичних відмінків, а, наприклад, в українській - сім. Ще відмінна риса угорської така: її основою є процес аглютинації - з'єднання морфем (у граматиці морфемою називають значущу частину слова, тобто суфікс, корінь чи префікс), через що слова складні та довгі.
Фінська, носіїв якої близько 5 млн осіб, має незвично довгі слова та 15 відмінків.
Часто цікавляться, яка мова складніша - російська чи українська (близько 40 мільйонів носіїв). Українська посіла 7 місце в рейтингу. Зокрема, вона має більше відмінків, аніж російська (у російській їх шість) та чергувань, у ній існує багато евфонічних правил (евфонія з грецької - милозвучність), які впливають на вибір сполучників та прийменників.
На якому місці російська мова за рівнем складності сказати непросто - у різних рейтингах їй віддають різні місця. Її точно не можна назвати простою, оскільки вона має, зокрема, й багато відмінків, є велика кількість орфографічних правил, які суперечать вимові, та винятків із правил, слова мають численну кількість форм. Варто зазначити, що станом на 2022 рік загалом російською у світі розмовляли понад 250 млн осіб.
Ще до десятки найскладніших мов у світі внесли корейську (близько 80 млн носіїв), турецьку (понад 75 млн носіїв) і навахо (більш ніж 178 тисяч носіїв). Корейські літери мають складне накреслення, є подвоєні, основні та придихальні приголосні, і різницю між ними складно зрозуміти.
Одна з головних особливостей турецької - наявність товстих і тонких голосних, а мову навахо складно вивчити, оскільки вона тональна і має короткі та довгі голосні, а також чотири види висоти тону - спадна, висхідна і низька, і тони впливають на значення слів. Навахо настільки складна, що в період Другої світової американські морпіхи використовували її як форму військового коду.
Іноді цікавляться, на якому місці англійська мова за складністю, і зрозуміло чому - вона найпопулярніша за загальною кількістю носіїв. За відомостямиWord Tips, торік носіями англійської були понад 1 мільярд 130 млн осіб. Тим часом до рейтингів найскладніших мов світу англійська не входить, оскільки в ній лише два відмінки, і дієслова не мають численних форм для кожного роду, особи та числа як, наприклад, в українській.
Джерело: УНІАН