Українським біженцям загрожує втрата правового статусу в ЄС - ЗМІ

Українським біженцям загрожує втрата правового статусу в ЄС - ЗМІ

Українці, що втекли від війни в країни Євросоюзу, опиняться в патовій ситуації після оголошення перемир'я.

Мільйонам українських біженців загрожує втрата правового статусу в ЄС після припинення бойових дій в Україні, бо нині країни Євросоюзу не мають чіткого плану щодо їхнього тимчасового захисту після досягнення перемир’я. Про це йдеться в публікації європейського медіа Euractiv.

Країни ЄС прихистили з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 4,3 мільйона українців. Їхнє перебування на території Євросоюзу регламентується Директивою про тимчасовий захист, що дозволяє країнам ЄС надавати право на проживання, роботу та доступ до послуг українцям, більшість з яких оселилися в Польщі, Німеччині, Чехії та Словаччині.

ЗМІ зазначає, що ця мережа безпеки може бути зруйнована після припинення вогню в Україні. Країни ЄС будуть змушені вирішувати, чи згортати захист, чи наполягати на інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому.

Торік уряди країн ЄС домовилися продовжити дію тимчасового захисту до березня 2026 року.

Однак Єврокомісія заявила, що вже почала розглядати наступні кроки, зокрема, щодо можливого продовження чи непродовження тимчасового захисту тощо.

За даними ЗМІ, Рада ЄС планує розглянути це питання на наступному засіданні міністрів внутрішніх справ у червні. Будь-яке рішення про припинення тимчасового захисту потребуватиме згоди всіх країн-членів ЄС. ЄС має досягти спільної позиції в першій половині цього року.

Деякі країни не чекають на Брюссель і вживають заходів, щоб знайти "більш довгостроковий регулярний статус". Польща незабаром запропонує 3-річний національний статус тимчасового проживання українцям, які мають безперервний тимчасовий захист принаймні протягом року.

У Чехії новий спеціальний 5-річний дозвіл на проживання буде доступний для українців, які прожили там більше двох років і мають роботу, з обов'язковим відвідуванням школи їхніми дітьми. Проте там чітко дали зрозуміти, що не видаватимуть нових тимчасових дозволів на проживання, "як тільки закінчиться війна".

Інші країни розробляють власні плани: Австрія, Італія, Естонія та Латвія приймають довгострокові рішення з різним рівнем захисту.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що вже розробило варіанти дій, але саме наступний уряд має вирішити, які саме пропозиції будуть висунуті з цього питання.

Джерело: korrespondent.net



Загрузка...