Живе у складних умовах: що відомо про рідкісного птаха, який летить на шторм у пошуках їжі

Живе у складних умовах: що відомо про рідкісного птаха, який летить на шторм у пошуках їжі

Під час ураганів більшість істот тікають від загрозливих руйнувань, однак один маленький морський птах робить неймовірні речі, а саме переслідує їх. Йдеться про буревісника пустельного, чия незвична стратегія виживання полягає у тому, аби летіти назустріч ураганам або циклонам. Для цього птаха шторми не є загрозою, якої треба уникати. Про це пише американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс для Forbes. 

За його словами, пустельний буревісник готовий на все заради їжі, навіть пролетіти 12 тисяч кілометрів.

"Знайдений лише на острові Бугіо, що входить до складу архіпелагу Десерташ біля узбережжя Мадейри, буревісник також є одним з найрідкісніших морських птахів у світі. Ці птахи розміром з ворону, що налічують менше як 200 відомих пар, що розмножуються, дивують своєю витривалістю", - зазначив Треверс.

Біолог зауважив, що стрімкі скелі Бугіо, які можуть подолати лише найвитриваліші альпіністи, слугують цим птахам природною фортецею, захищаючи їх від хижаків та людського втручання. 

"Фізично пустельний буревісник - це диво витривалості та дизайну. Його обтічне тіло, довгі конічні крила і легкий каркас ідеально пристосовані до життя в морі, що дозволяє йому ковзати океанськими просторами з неперевершеною ефективністю. Ці пристосування роблять птаха чемпіоном на довгі дистанції", - пояснив Треверс.

Він зазначив, що під час сезону розмноження пустельні буревісники постійно вирушають на пошуки їжі, долаючи до 12 тисяч км та перетинаючи Атлантику, аби здобути дрібну рибу, кальмари та ракоподібні. 

Водночас дослідження, яке провів Океанографічний інститут Вудс-Хоул, виявило дивовижну поведінку птахів, відстежуючи їх впродовж декількох років. Результати, які були отримані, вразили вчених. 

"Майже третина відстежених буревісників активно летіли назустріч циклонам, іноді слідуючи за ними протягом декількох днів і долаючи тисячі кілометрів. Дані показали, що пустельні буревісники використовують турбулентні наслідки штормів на свою користь. Після циклону температура поверхневих вод різко падає, а багаті на поживні речовини глибинні шари піднімаються вгору. Таке перемішування океану викликає розквіт фітопланктону, що приваблює здобич буревісників на мілководдя, де її можна легко зловити", - цитує слова дослідників біолог.

Таким чином замість того, аби ризикувати отримати травму, борючись зі штормовим вітром, птахи маневрують вздовж хвиль, використовуючи такі умови океану, аби зловити їжу. 

Треверс наголосив, що пустельний буревісник еволюціонував, аби процвітати у умовах турбулентності. Тому з цими птахами ніхто не зрівняється у здатності подорожувати на великі відстані. 

"Дивовижно, але жоден з відстежуваних буревісників не зазнав травм і не покинув гнізда під час дослідження, що підкреслює їхню стійкість. Скорочуючи час, проведений у польоті в інтенсивних умовах, птахи мінімізують ризик втоми або пошкодження крил", - додав спеціаліст.



Загрузка...