Село, що зцілюється після окупації: чому варто подивитись документальний фільм "День як день"

Село, що зцілюється після окупації: чому варто подивитись документальний фільм "День як день"

З 17 по 23 жовтня 2024 року в Києві проходить Восьмий "Київський тиждень критики", в рамках якого кіномани можуть подивитися низку українських та іноземних стрічок, які вже завоювали симпатії критиків на міжнародних фестивалях.

Одним з таких фільмів є "День як день" режисера Романа Блажана – документальна стрічка про те, як у березні 2022 року російські війська захопили село Ягідне на півночі України, змусивши 369 жителів, серед яких 77 дітей, провести 27 днів у тісному шкільному підвалі. 

З нагоди прем'єри фільму "День як день" на Восьмому "Київському тижні критики" 22 жовтня, УНІАН та "Артхаус трафік" зібрали список причин, чому варто подивитись цей фільм.

Режисер

Режисер фільму Роман Блажан нині керує провідною українською продакшн-компанією Minimal Movie, а до цього він працював над музичними кліпами та рекламними роликами. Його дебют в документальному кіно стався, коли він зняв короткометражну документалку "Вхід через балкон" про саморобні балкони в Україні.

Моторошна реальна історія

"День як день" розповідає про те, як живе село Ягідне через рік після того, як його захопили росіяни й сотні людей вимушені були жити 27 днів у тісному шкільному підвалі. Травми людей все ще живі, але мешканці намагаються повернутися до нормального життя.

Кадр з фільму "День як день" / фото Arthouse Traffic
Кадр з фільму "День як день" / фото Arthouse Traffic

Режисер документує трагедії та тріумфи українців й показує, що навіть в такі темні часи є місце людяності. В процесі дослідження, глядач може побачити, яким складним є процес зцілення громади.

Європейська підтримка

Ця стрічка стала учасникам програми Generation Ukraine. В рамках програми франко-німецька медіаплатформа Arte у співпраці з європейськими партнерами, Ґете-Інститутом та Українським інститутом виділила бюджет для фінансування українських документальних проєктів. "День як день" був одним з 12-ти фільмів, які отримали фінансування. Загальний бюджет фінансування склав 1,5 млн євро.

Фестивальна історія

Міжнародна прем'єра документального фільму "День як день" відбулась на міжнародних фестивалях в Буенос-Айресі та на Мюнхенському міжнародному фестивалі документальних фільмів. Крім того, стрічка також брала участь у Варшавському міжнародному фестивалі.

Кадр з фільму "День як день" / фото Arthouse Traffic
Кадр з фільму "День як день" / фото Arthouse Traffic

Українська прем'єра відбудеться саме на Восьмому "Київському тижні критики".

Високі оцінки критиків

Документальний проєкт був високо оцінений міжнародними критиками. Лаура ван Зойлен пише про фільм так: "Чудовий документальний фільм режисера Романа Блажана "День як день" показує, як 400 людей ув'язнили в підвалі на 27 днів. Однак він не розповідає це прямо. Фільм, ніби цибулина, розкриває свій зміст шар за шаром. Особливість фільму "День як день" полягає в тому, що на цьому (завершенні окупації росіянами) історія не закінчується. Блажан вирішує подати її як частину більшої картини – портрету села". 

Джерело: www.unian.ua



Загрузка...