В Ізмаїльському районі стартував другий з початку війни сезон археологічних розкопок
Сьогодні о 15:45
Поблизу села Орлівка Ренійської громади розпочався новий сезон археологічних досліджень на городищі Картал. Другу від початку повномасштабного вторгнення експедицію цими місцями проводить кафедра історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Ще одні археологічні дослідження розпочато на Приморському бульварі в Одесі, передає “Бессарабія INFORM”.
Нагадаємо, минулого року під час розкопок поблизу Орлівки було знайдено римські монети імператорів Антоніна Пія та Констанція ІІ, римські фібули, червонолаковий керамічний світильник, два поховання – одне з яких, ймовірно, черняхівської культури, та велику кількість кераміки різних періодів.
Польові роботи цього року стартували на початку червня. Їх очолює доктор історичних наук Ігор Бруяко. На сторінці університету зазначають, що городище Картал уже не перший рік є місцем масштабних археологічних досліджень, які принесли чимало цінних наукових відкриттів.
“Експедиція є частиною багаторічного науково-дослідного проєкту та водночас слугує базою для практичної підготовки студентів-істориків. Попри умови воєнного стану, майбутні археологи мають змогу брати участь у польових дослідженнях і здобувати практичний досвід“, – йдеться у дописі.
Наразі про результати цьогорічних розкопок говорити зарано. Водночас науковці зазначають, що пам’ятка археології Картал неодноразово дивувала дослідників унікальними знахідками, тому й цього сезону очікують нових відкриттів, які допоможуть краще дослідити історію півдня Одещини.













