В Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи: привітання директора Дунайського біосферного заповідника

В Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи: привітання директора Дунайського біосферного заповідника

Сьогодні, 7 липня, в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи України. Про історію свята, а також про роботу працівників природно-заповідного фонду (ПЗФ) у наш нелегкий час журналістам видання «Південь сьогодні» розповіли директор Дунайського біосферного заповідника Олександр Волошкевич та науковий співробітник Інформаційно-туристичного центру Дунайського біосферного заповідника Тетяна Балацька.

Професійне свято – День працівника природно-заповідної справи встановлено Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629. Дата 7 липня обрана невипадково, адже вона асоціюється з прадавнім святом Івана Купала (За Григоріанським календарем – Ред.) – з періодом, коли сонце приходить до зеніту, дає найбільше тепла та світла, виявляє свою чудодійну силу для рослинного і тваринного світу, а отже і для людини.

Природно-заповідний фонд України (ПЗФ) є національним надбанням народу України та невід’ємною частиною Всесвітньої природної та культурної спадщини. Заповідна справа – це важливий напрямок природо-охоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні та типові куточки природи. Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, саме тому розвиток заповідної справи визнано одним з найважливіших пріоритетів державної політики.

Сьогодні понад чотири з половиною тисячі працівників сфери продовжують дбати про збереження природи, розвивають рекреацію там, де це можливо, займаються екологічною просвітою та наукою, започатковують програми реабілітації для учасників бойових дій, зберігають єдність та солідарність. Попри воєнний час робота щодо розвитку мережі ПЗФ триває. Лише минулого року було створено 86 територій та об’єктів ПЗФ площею майже 5 тисяч гектарів. Мета – досягти європейського показника заповідності, який в середньому у країнах ЄС становить вже близько 26 відсотків.

На території Одеської області створено та функціонує 120 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 153 282 га, з них 16 об’єктів загальнодержавного значення та 104 об’єкти місцевого значення. На частку заповідного фонду припадає 4,4 % від загальної площі області.

Природно-заповідний фонд Одеської області складають природні комплекси й об’єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені для збереження природного різноманіття ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу, забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

Родзинкою природно-заповідного фонду області загальнодержавного значення є Дунайський біосферний заповідник НАН України–самостійна природоохоронна та науково-дослідна установа, яка займає загальну площу 50252,9 га. Заповідник створений за Указом Президента України №861/98 від 10.08.1998 р. на базі природного заповідника «Дунайські плавні».

«З нагоди відзначення Дня працівника природно-заповідної справи, щиро вітаємо професіоналів, хто своєю працею, в нелегкий для України час стоїть на варті охорони природи», – додав Олександр Волошкевич.

 Олександр Миколайвич також надіслав нам фотолистівку з привітанням та пейзажем, відзнятим у межах заповіднику.

Колектив видання «Південь сьогодні» приєднується до привітань та бажає усім, хто охороняє цю красу, здоров’я, натхнення, і головне – миру, аби зберегти мальовничі краєвиди для наступних поколінь.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...