В Ізмаїлі родини загиблих захисників відстояли право на гідне вшанування пам'яті полеглих героїв

В Ізмаїлі родини загиблих захисників відстояли право на гідне вшанування пам'яті полеглих героїв

На площі Перемоги 15 травня відбулася зустріч міської влади, членів родин загиблих захисників із ініціативною групою військових, ветеранів та волонтерів. Сім’ї полеглих воїнів не схвалили зміну вже прийнятої в Ізмаїлі раніше концепції вшанування пам’яті їх полеглих рідних.

Ініціативи, які раптово виникли минулого тижня в деякої групи військових, ветеранів та волонтерів сколихнули громадськість в Ізмаїлі, особливо, родини полеглих воїнів. Ініціативна група вимагала дотримання в Ізмаїлі хвилини мовчання, розкритикувала місце розташування Алеї Слави, її вартість (мовляв, надто дорого, треба зробити простіше, а гроші віддати «на дрони»), а також висунуло пропозицію облаштувати, фактично, дублювання Алеї Слави, але в Парку Пам’яті та Покаяння.

Це все викликало хвилю обурення у рідних загиблих воїнів, оскільки всі питання щодо вшанування пам’яті захисників, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність України, ще рік тому були вирішені і погоджені. А нове обговорення та перспектива зміни вже затвердженого проекту знов роз’ятрило душевний біль від втрати.

Міський голова Андрій Абрамченко наголосив, що останнє слово безумовно має бути за родинами полеглих воїнів. Тому сьогодні, 15 травня, на площі Перемоги була призначена зустріч, щоб обговорити ініціативи військових і волонтерів разом з рідними загиблих захисників. Розмова пройшла у підвищених тонах, на емоціях і зі сльозами на очах батьків та дружин загиблих героїв.

Ідея щось встановлювати у Парку Пам’яті та Покаяння зустріла одностайну і категоричну відмову.

Родини полеглих захисників навіть не захотіли слухати презентацію ініціативної групи з цього приводу. Вони наголосили – меморіал має бути один, навколо ялинки на площі Перемоги, як він вже був погоджений раніше.

 

 

На що родини захисників зголосилися, то це на зменшення кошторису проекту. Як зазначив міський голова Андрій Абрамченко, то ще два місяці тому (ще до всіляких ініціатив з чийогось боку), як тільки була отримана фінальна вартість будівництва (близько 12 мільйонів гривень), він дав доручення фінансовому відділу підготувати пропозиції щодо більш економного використання коштів, але щоб не постраждав загальний вид меморіального комплексу, тобто, без втрати масштабності та якості. І ці пропозиції були нещодавно отримані – знайшли можливість не будувати новий водогін та зливову каналізацію (відремонтувавши наявний), а також зменшити масштаб благоустрою прилеглої території. 

 

Також, сім’ї полеглих захисників спитали, чи вони не заперечують, якщо вогники (частина композиції меморіалу) будуть не 6, а 4 метри, і якщо не все буде виконано з нержавіючої сталі, а частково, де це можливо, частково замінять на метал. Загалом, вартість проекту з урахуванням економії становитиме близько 6,5 мільйона гривень. З усім цим родини захисників погодилися.

 

Окрім того, міський голова Андрій Абрамченко наголосив, що Алея Слави може бути за необхідності розширена (у 2,5 рази), і що в жодному разі ніхто із загиблих героїв не буде позбавлений вшанування.

За планом, Алея Слави має бути завершена вже цього року. А поки вона будується, рідні загиблих захисників погодилися з пропозицією військових та волонтерів щодо облаштування тимчасової конструкції в іншій частині площі. Комунальне підприємство «Ритуальна служба» вже розмістило на площі гранітну плиту із Державним гербом України та вазони для квітів.

Було також погоджено, що у зеленій зоні буде встановлений інформаційний стенд із композитних матеріалів із фотографіями героїв – як містян, так і тих, чиї родини переїхали в Ізмаїл на постійне проживання (після надання відповідних заяв).

 

Фотографії формату 40х60 см будуть виконані на сучасному композиті, що забезпечить їх стійкість до погодних умов.

Реклама
 

Чи залишиться цей стенд на постійній основі, коли вже буде готова Алея Слави, покаже час.

Що стосується хвилини мовчання, то мер наголосив – ще півроку тому був початий процес переоблаштування системи оповіщення в Ізмаїлі так, щоб вона стала не тільки централізованою, але і автоматичною. Це, до речі, є можливим далеко не в кожному місті України. Нещодавно завершили всі налаштування та пройшли тестові випробування. І від учора, 14 травня, в Ізмаїлі через гучномовці системи оповіщення по всьому місту щодня рівно о 9 ранку тепер також оголошується хвилина мовчання, а після – звучить гімн України.

І щодо «дронів». Міський голова проінформував, що місто регулярно допомагає військовим – минулого року з бюджету міста виділили 60 мільйонів гривень. Цього року – наразі погоджено 54 мільйони гривень.

Насамкінець, з’ясувавши всі спірні питання, відстоявши своє бачення, родини захисників трохи заспокоїлися, переконавшись, що Ізмаїл гідно вшанує пам'ять їх полеглих героїв, і подякували міській владі за чуйність, підтримку та розуміння.

Після того, як зустріч завершилася, родини захисників ще довго не розходилися, ділилися поміж собою емоціями, які їх переповнювали. Хтось висловився, що те, що відбувається, іноді наштовхує на думку, що починається передвиборча кампанія…

Зрештою, прозвучала влучна думка, що ставити питання, що важливіше - меморіал чи дрони – це спроба відібрати право на пам'ять, і грати на почуттях людей, які втратили в цій війні найдорожче…

Джерело: Ізмаїл Сіті



Загрузка...